Facebook Google+ Twitter

Zbrodnia w Sudanie

Sudan to państwo cieszące się zainteresowaniem nieadekwatnym do swojego znaczenia. Zapewniają mu to gorące tematy z nim związane, takie jak konflikt w Darfurze, referendum i secesja południowej części kraju, islamizm i złoża ropy.

Jednak jak to zwykle bywa w wypadku konfliktu Naszych z Obcymi, Nasze media wydarzeń nie relacjonują bezstronnie.

W komedii „Bruno” tytułowy bohater (grany przez Sachę Barona Cohena), chcąc zostać celebrytą, stara się zająć „rozwiązywaniem” jakiegoś modnego konfliktu. W owym czasie na topie jest konflikt w Darfurze, w który angażuje się wiele gwiazd, Bruno martwi się jednak, że zanim zdąży zaangażować się w wojnę Dar-four na topie będzie już wojna Dar-five. Na wzór Bruno możemy zapytać, czemu nikt nigdy nie przejmował się Dar-three, Dar-two i Dar(-one), czyli okresem Darfurskiego konfliktu przypadającym na lata wcześniejsze niż rok 2006. Konflikt w Darfurze jest przecież częścią konfliktu ciągnącego się już od 50 lat!

Od kilku lat, dokładnie od roku 2006, w związku z konfliktem w Darfurze szczuci jesteśmy przeciwko państwu sudańskiemu. Czemu jednak dopiero od kilku lat, skoro separatyści z Darfuru konflikt ze swoimi krajanami z północnego-wschodu rozpoczęli jeszcze przed opuszczeniem ich wspólnej ojczyzny przez Brytyjczyków? Również ostatnia fala tego konfliktu wybuchła w 2003 a nie w 2006 roku. Czemu więc tacy celebryci, jak George Clooney, zainteresowali się nim dopiero po roku 2005-tym?

Czemu nikt nie zainteresował się nim wcześniej? Gdzież były gwiazdy przed 2006 rokiem? Tę sprawę łatwo może wyjaśnić data podpisania pewnego porozumienia, na mocy którego kilka tygodni temu w Sudanie Południowym odbyło się szeroko komentowane w mediach referendum secesyjne tego regionu. Porozumienie to podpisano w roku 2005. Zaraz po tej dacie, kiedy to Zachód zrozumiał, że realną stała się możliwość secesji w ciągu 6-ciu lat zasobnego w ropę Sudanu Południowego, media rozpoczęły kampanię mającą na celu dopomożenie oczekiwanemu obrotowi spraw podczas zaplanowanego referendum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.