Facebook Google+ Twitter

Zbrodnia wołyńska - bolesna rocznica

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 13:04

W Warszawie obchodzona jest 65 rocznica zbrodni wołyńskiej. Podczas uroczystego apelu ku czci ofiar tragedii polskiego Wołynia 1943 -1944, uczestnicy wysłuchali okolicznościowego listu, który w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego odczytał sekretarz stanu Prezydenta RP profesor Ryszard Legutko.

W liście prezydent Kaczyński podkreślił, że Polacy stale pamiętają o rozmiarach wołyńskiej tragedii dzięki wysiłkom m.in. organizacji Kresowian. Lech Kaczyński złożył hołd ofiarom tragedii oraz kombatantom i żołnierzom 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Prezydent Kaczyński podkreślił w liście, że bohaterskie losy Wołynia głęboko wrosły w losy Polski i na zawsze pozostaną Polakom bliskie, jako nasze doświadczenia i tożsamość.

Sekretarz Stanu Prezydenta RP prof. Ryszard Legutko wręczył kombatantom Wołynia odznaczenia państwowe za wybitne zasługi dla Rzeczpospolitej Polskiej oraz za działalność na rzecz upamiętniania tragedii polskiego Wołynia w latach1943 - 1944.

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pułkownik Czesław Cywiński zaapelował, by wszyscy skoncentrowali się na przyszłości Polski. Zaakcentował, że walka o lepszą przyszłość jest najważniejsza.
W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, Senatu, Sejmu oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.