Facebook Google+ Twitter

Zbrojeniówka chce strajku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-17 09:36

Pracownicy zakładów przemysłu zbrojeniowego odpowiadali w referendum na pytanie, czy są za przeprowadzeniem akcji strajkowej, która byłaby wyrazem protestu przeciwko cięciom budżetowym w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W skarżyskim Mesko 96 procent pracowników opowiedziało się za strajkiem - poinformował na antenie Radia Kielce przewodniczący sekcji krajowej NSZZ "Solidarność" przemysłu zbrojeniowego, zarazem szef zakładowej "Solidarności" w Mesko, Stanisław Głowacki. Jak podkreślił - zdaniem związkowców cięcia budżetowe mogą spowodować masowe zwolnienia pracowników i w konsekwencji upadek całej branży zbrojeniowej.

Zamówienia dla polskiej armii mają być mniejsze o ponad połowę. Pierwotnie planowano wydać na ten cel 5 miliardów złotych. Obecnie mówi się o dwóch miliardach. Zdaniem Stanisława Głowackiego - nie da się prowadzić normalnej działalności w obliczu kryzysu i cięć budżetowych. Niemożliwe jest też przekształcenie z dnia na dzień formy działalności z militarnej na cywilną. Szef "Solidarności" w zbrojeniówce zaznaczył, że nie wystarczy wyprodukować nowe artykuły, trzeba je jeszcze sprzedać.

W poniedziałek w Skarżysku-Kamiennej będzie gościł prezydent Lech Kaczyński. Głowa państwa spotka się z pracownikami Mesko. Stanisław Głowacki uważa, że konieczna jest interwencja prezydenta u premiera. Lech Kaczyński, jako zwierzchnik sił zbrojnych odpowiada bowiem za bezpieczeństwo państwa, a przemysł zbrojeniowy jest jednym z jego elementów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczoraj w glownym wydaniu Wiadomosci TV Polonia, reportarz o zapowiadanym strajku zbrojeniowki,zastapiono sprawa biednego Ludwika Dorna.Czy Rzad Polski wraz z telewizja publiczna ukrywa przed spoleczenstwem ze chce zlikwidowac przemysl zbrojeniowy i oslabic POLSKIE WOJSKO?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.