Facebook Google+ Twitter

Zbrojeniówka jedzie do stolicy. Będą protestować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-06 09:38

Ponad tysiąc związkowców z branży zbrojeniowej ze Śląska jedzie do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko polityce rządu. W manifestacji wezmą udział przedstawiciele m.in. zakładu Bumar-Łabędy - produkującego ciężki sprzęt wojskowy i Krupskiego Młyna, który wytwarza materiały wybuchowe.

Związkowcy nie liczą dziś na jakiekolwiek rozmowy z rządem, ale złożą petycję z postulatami - powiedział Zdzisław Goliszewski z Solidarności z Bumaru. Pracownicy domagają się przede wszystkim przeznaczenia większych środków na zamówienia, a także ograniczenie kontraktów zagranicznych zawieranych przez rząd. Związkowcy chcą także, aby opóźniono profesjonalizację armii.

Manifestacja organizowana przez NSZZ "Solidarność" ma się rozpocząć o godzinie 10.30 i potrwa do 14. Zdzisław Goliszewski ma nadzieję, że akcja będzie spokojne, choć - jak zaznaczył - nie da się tego przewidzieć. Delegację protestujących ma przyjąć prezydent Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polska Armia jest oslabiana z dnia na dzien.Mysle ze jest realizowany plan obcego wywiadu.Zakupiono samoloty F16,kore od dawna zastapione sa w Stanach F17.Potwierdzila to kila lat temu rzeczniczka prasowa amerykanskiego Air Show w Poznaniu.Samoloty te z malymi miedzyladowaniami na naprawe ledwo dolecialy do Polski.Pociski do tych mysliwcow pasuja tylko produkcji izraelskiej.Teraz zakupiono zezlomowane Herkulesy.Ktos sie upiera zeby byla zamontowana tarcza antyrakietowa,ktora w zapowiedzi Amerykanow ma chronic tylko i wylacznie Stany Zjednoczone.Nie ma w pelni utwozonej armi zawodowej a zlikwidowano pobor do wojska.Teraz przyszla kolej na zmiejszenie produkcji w zakladach zbrojeniowych a moze ich likwidacja. Panstwo nasze jest w niebezpieczenstwie .Potrzebna jest natchmiastowa interwencja Prezydenta Lecha Kaczynskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.