Facebook Google+ Twitter

Zbudowana jestem z liter

Zbudowana jestem z liter. Wyglądam jak literackie alter ego "Płonącej żyrafy" z obrazu Salvadora Dali. Ale już Magdalena Samozwaniec powiedziała, że "dobra książa to rodzaj alkoholu-też idzie do głowy". A ja jestem uzależniona. Od dziecka.

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." - mówi przysłowie chińskie. Z uwagi na akcję W24 zaczełam zastanawiać się nad moją drogą do literatury.

Kubuś Puchatek czy Muminki?


Dla mnie nie było to nigdy trudne pytanie. Oczywiście, że miś o bardzo małym rozumku. Ten który wprowadził mnie w świat taoizmu, nauczył wartości przyjaźni i różnorodności świata tak podobnego do Stumilowego Lasu.

Czerwony kapturek w wieku 5 lat znany na pamięć. Koziołek Matołek czytany przez dziadka na łąkach za FSO. Brzechwa, Tuwim, La Fontaine …. Tata „zjadał” fragmenty książek a gdy złościłam się o to na niego, śmiał się i mówił ”Naucz się czytać wtedy nikt nie będzie cię kontrolować”. Sobotnie wieczory u Baby Jagi. Podczas czytania „Trylogii” „zbyt mocne” fragmenty jak dla 5 latki, ojciec puentował „wsiadł na konia i odjechał” (pojedynek Kmicica i Wołodyjowskiego, porwanie Basieńki przez Azję ect). Widziałam jaką ma władzę ten kto może czytać sam. To co chce, jak chce, kiedy chce.

Mam 6 lat i uwielbiam „Małą czarownicę” Otfrieda Preusslera, to jedna z ostatnich książek które czyta mi tata. I „Jednorożca” autorstwa Sandman-Lilius Irmelin.

Encyklopedia – „nie wiesz co to jest plankton? idź tom na literę p jest trzeci od lewej strony” Poszukaj. Znajdź. Dowiedź się i wygraj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety masz 100% rację. Szczerze to powinnaś odjąć gwiazdkę za warsztat, Joanno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przyjemnie się czytało. :) Świetne cytaty, no i wspaniała opowieść. Tylko odmiana nazwisk trochę leży, ale to zagadnienie tak fatalne, że i ja go wolę unikać... ;-) /5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.