Facebook Google+ Twitter

Zbudujmy razem ciepły dom dla sierot na Ukrainie

Blisko 20 lat temu był tam dom kultury, biblioteka, posterunek milicji, straż pożarna, wojskowa komisja uzupełnień, redakcja miejscowej gazety i drukarnia. Dziś chcemy dawny dominikański klasztor zamienić na dom dziecka. Pomożecie?

Problem osieroconych i porzuconych dzieci na Ukrainie jest stale aktualny. Co rok ich liczba się zwiększa. Najwięcej wśród nich jest dzieci, których rodzice są pozbawieni praw rodzicielskich oraz maluchów porzucanych tuż po urodzeniu.

Najbardziej tragiczną i skomplikowaną sytuację daje się zauważyć zwłaszcza w mniejszych prowincjonalnych miasteczkach oraz na wsiach, gdzie trafia mniej państwowych dotacji, brak jest też sponsorów, a tym samym mniej możliwości pomocy i rozwoju istniejących placówek. Wszystko to sprawia, że dzieci tam przebywające odczuwają swoją inność od reszty społeczeństwa, a ich marzenia o lepszej przyszłości pozostają tylko marzeniami. Według ostatnich statystyk w powiecie biłohirskim jest 54 sierot oraz dzieci, których rodzice są pozbawieni praw rodzicielskich. Obecnie przebywają one w domach dziecka innych powiatów.

Możesz pomóc, wpłacając darowiznę na dom dziecka w Biłohirii. Na stronie Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej www.salvatti.plznajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli nie otwiera Ci się strona, wpisz w wyszukiwarkę: Salvatti.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.