Facebook Google+ Twitter

Zbuntowali się bo... nie podano wina do obiadu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-19 21:25

Zakaz picia wina podczas obiadu był powodem otwartego buntu 600 delegatów na zjazd włoskiej partii komunistycznej przeciwko jej kierownictwu.

Zjazd obywa się w znanym uzdrowisku Salsomaggiore Terme koło Parmy, co obserwatorzy uznali za jeszcze jeden dowód złej kondycji komunistów, którzy w kwietniowych wyborach nie weszli do parlamentu.
Obiad był bez zarzutu. Oprócz jednego: czas mijał, a na stole nie pojawiało się wino. Od kelnerów delegaci dowiedzieli się, że kierownictwo partii, fundując im posiłek, nie pomyślało o winie. Wiele osób udało się więc do pobliskiego baru, by samodzielnie zaopatrzyć się w popularne w tych stronach czerwone i musujące "lambrusco".

Lider partii Oliviero Diliberto jednak zakazał barmanowi sprzedaży wina delegatom, po czym oświadczył z pogardą, że nie zna gorszego gatunku. Nie spodobało się to towarzyszom z regionu Emilii, skąd pochodzi "lambrusco". Zapowiedzieli oni, że jutro zafundują to wino wszystkim delegatom, a także pierwszemu sekretarzowi. Nie zagrozili natomiast rozłamem w partii, która i tak już jest niewielka i przestała się liczyć na włoskiej scenie politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.