Facebook Google+ Twitter

Zdaj maturę na Facebooku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-23 13:25

Na Facebooku pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

Plakat / Fot. Szymon_BryłaDynamiczny rozwój amerykańskiego serwisu sprawia, iż na jego potrzeby przygotowywanych jest setki przydatnych programów. Jednak nigdy dotąd nie opracowano aplikacji z pomocą której można skutecznie przygotować się do egzaminu dojrzałości.

"Facebook przede wszystkim kojarzy się z rozrywką, my doszliśmy do wniosku, że warto nieco to zmienić. Dlatego stworzyliśmy aplikację „Dziś matura”, dzięki której każdy będzie mógł przygotować się do egzaminu maturalnego, będąc użytkownikiem portalu. Teraz żaden rodzic nie będzie ganił swojej pociechy za przesiadywanie na Facebooku" – śmieje się pomysłodawca programu Piotr Tomczak z firmy Casio.

Aplikacja umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych. Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań.

W przygotowania do matury można włączyć się nawet na dzień przed prawdziwym egzaminem, bowiem program udostępnia pytania zaległe z wcześniejszych dni. Zabawę w każdej chwili można rozpocząć również na nowo, resetując łącznie 3 razy swoje dotychczasowe statystki.

Aplikacja jest w pełni darmowa, by z niej skorzystać wystarczy posiadać konto w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.