Facebook Google+ Twitter

Zdaniem LPR unijne gwiazdki to absurdalny pomysł

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-01 16:30

Liga Polskich Rodzin protestuje przeciwko wprowadzonej miesiąc temu możliwości umieszczania gwiazdek unijnych na rejestrach samochodowych. W ramach prostestu zbiera podpisy poparcia w internecie.

Lidze Polskich Rodzin nie podoba się to, że na rejestracjach samochodowych polską flagę od maja zastępują gwiazdki unijne. Pomysł nazwany został "nonsensownym wymysłem urzędników" i został oprotestowany.
– To nadgorliwość polskich urzędników” – ocenia Piotr Ślusarczyk, rzecznik prasowy LPR i dodaje, że rozporządzenie Rady Unii Europejskiej zakłada, iż znakowanie tablic rejestracyjnych symbolami UE jest fakultatywne.

Liga domaga się więc wprowadzenia - wzorem Wielkiej Brytanii - zapisów, dzięki którym to właściciel pojazdu wybiera, jaką flagę umieścić na tablicach rejestracyjnych. Liga otworzyła też specjalną stronę internetową protestu, na której można złożyć internetowy podpis pod sprzeciwem. Pod protestem podpisało się już 2413 internautów.

Na www.rejestracje.lpr.pl czytamy, że flagi unijne na rejestracjach to "nonsensowny wymysł urzędników". – Domagamy się zmiany absurdalnego rozporządzenia ministerstwa transportu, którego autorzy wykazali się nadgorliwością wobec władz w Brukseli - czytamy na stronie protestu.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się, że unine gwiaztki to mała przesada...nie musimy wszędzie wieszać tych flag UE.
Pozatym Polską flage lepiej widać :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.