Facebook Google+ Twitter

Zdaniem politologa: Tusk zdenerwował Kaczyńskiego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-13 08:46

O debacie Tusk - Kaczyński, w rozmowie Anną Gronczewską z Dziennika Łódzkiego, mówi Hubert Horbaczewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

POLITYCY O DEBACIE

Nie drażniło pana, że sympatycy PO i PiS, którzy zasiedli na widowni, pokrzykiwali, wyśmiewali przeciwników. Było to zachowanie wzięte z piłkarskich stadionów...
– Trochę tak. Te okrzyki nie miały za zadanie wspierania jednego z liderów, tylko deprymowanie drugiego. Obydwaj panowie to odczuli, przy czym mocniej dotknęło to premiera Kaczyńskiego. Jednak mówiąc złośliwie, obaj panowie musieli wygrać z "Tańcem z gwiazdami". Dlatego od jakiegoś czasu chodziły słuchy, że ta debata musi być bardziej dynamiczna niż poprzednia.

Czy po takiej potyczce jest możliwe, że Tusk i Kaczyński dojdą do porozumienia, a ich partie zawiążą koalicję po wyborach?
– Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. W polityce nie można nigdy mówić nigdy. Jeżeli będzie taka konieczność, to dojdą do porozumienia. Gdybym miał kreślić scenariusz przyszłych wydarzeń, to PiS po wyborach spróbuje rozbić PO. Bazą będzie zniechęcenie konserwatywnej części PO. Objawiło się to odsunięciem się od polityki Jana Rokity. Jest też możliwy drugi scenariusz, gdzie takie osoby, jak Rokita i Kazimierz Marcinkiewicz zostaną wytypowane do połączenia zwaśnionych stron. Ale wtedy Kaczyński i Tusk musieliby usunąć się z pierwszego planu. Na pewno dla obydwu byłoby to trudne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

DO STUDENT87
Tak ma sens. Taki sam jak każdej poprzedniej debaty, czyli żaden.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk wygrał i to jest bezsprzeczne. Był bardziej opanowany, rzeczowy i ogólnie lepiej przygotowany do tej debaty. Widać, że sztabowcy PO wyciągnęli wnioski ze spotkania double K. Kaczyński powtarzał regułki, gubił się ripostach i sprawiał wrażenie jakby nie wiedział jakie chce zadać pytanie konkurentowi. Zastanawiam się czy w tym momencie jest sens organizować spotkanie Tusk - Kwaśniewski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Duży poziom ogólności" - fajny eufemizm ;)

- Zrujnowaliście budownictwo, wystarczy spojrzeć do statystyk.
- Walczyliśmy z układem, układ nam przeszkadza, bo my walczymy z układem, bo on nam przeszkadza.
- Kancelarie prezydenta i premiera w przyszłym roku otrzymają 300 mln zł, to o 40 mln zł więcej niż dwa lata temu.
- Jest pan Niemcem.

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

denerwował sie o prawdę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja proponuję debatę Miś Uszatek kontra Reksio. Bardzo mnie interesuje jakimi socjotechnikami zaimponuje Reksio i jak w tym wszystkim odnajdzie się Miś Uszatek. Potem wszyscy przeczytamy o tym w paru gazetach: będzie dużo pseudo psychologicznej nowomowy, paru się dowartościuje występując w telewizyjnych komentarzach debaty, paru zobaczy swą fotę tuż obok nagłówka w gazecie.
Tylko po co? Za czyje pieniądze? Co będzie miał z tego Kowalski tudzież Kowalska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak by to była debata Szczepaniak kontra Kaczyński to na pewno by się premier też zdenerwował:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.