Facebook Google+ Twitter

Zdarzenia poetyckie Sosnowiec-Lublin

W Sosnowcu znów się poetycko dzieje... Joanna Dziwak, Rafał Mieczysłavsky i Marcin Czyż kontra Wojtek Brzoska, Bogdan Prejs i Stefan Szulc wystąpią już 18 czerwca w Piwnicy Pod Spodem. Sędziuje Krzysztof Kuczkowski z „Toposu”.

plakat promujący imprezę Zderzenia poetyckie / Fot. duszkiTradycyjnie już przekazuję Państwu wieści z rozpoetyzowanego Sosnowca. Po raz szósty Edyta Antoniak zaprasza na Zderzenia poetyckie – pojedynek miast. Do Sosnowca zawijają lublinianie Joanna Dziwak, Rafał Mieczysłavsky i Marcin Czyż. Po drugiej stronie zasiądą Wojciech Brzoska, Bogdan Prejs i Stefan Szulc. Zapowiada się ciekawy mecz poetycki pomiędzy Zagłębiem poetów a Miastem Poetów!

Sosnowiec to nominowana stolica Zagłębia Dąbrowskiego, poetycko coraz bardziej prężna. Rzuca się na głębokie wody, którymi po Trójmieście, Warszawie czy Krakowie będzie Lublin – wschodnia stolica poetyckiej Polski, miasto aspirujące do bycia Europejską Stolicą Kultury 2016!

Poeci z Lublina przeczytają swoje wiersze, ale myślę, że pochwalą się doświadczeniami w organizowaniu i uczestniczeniu w spotkaniach poetyckich u siebie, w mieście Czechowicza, w mieście poetów... Są to osoby młode, urodzone w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, poetycko świeże i oryginalne. Marcin Czyż to poeta dowcipniś, czasem gorzki jego ton, czasem czarny śmiech, ale śmiech. Joanna Dziwak prezentuje się kobieco, ale nie sentymentalnie, z siłą i pasją. Rafał Mieczysłavsky to nie tylko poeta, ale i lider zespołu rockowego Zinioni. Może uda się Rafałowi i Krakusowi zrobić coś, czego organizatorzy „muzycznie” zupełnie nie przewidzieli? Zobaczymy...

Przed śląsko-zagłębiowskim towarzystwem trudne zadanie! Chociaż myślę, że sobie poradzą, bo Wojtek Brzoska - mistrz poetyckiego lansu ma już niebagatelne doświadczenie w zdobywaniu czytelników i widzów, Bogdan Prejs zahipnotyzuje szczególnie kobiety, czytając o mężczyznach, a Stefek Szulc – na co dzień aktor (m.in. Teatru Dzieci Zagłębia) zabierze w pasjonującą opowieść o mieście, czy zagra poetę? Nie, on nim po prostu jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.