Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25665 miejsce

Zdarzenie w Przyrownicy – historia odkrywana na nowo

W niedzielę, 31 sierpnia w Przyrownicy odbyło się zorganizowane przeze mnie spotkanie ze świadkami zdarzeń z 1978 roku (jedno z najsłynniejszych polskich spotkań z obcymi, czyli UFO) oraz mieszkańcami tej miejscowości. Zainteresowanie imprezą przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Tłum, który przybył z zapartym tchem słuchał relacji osób, które opowiadały o swych niezwykłych przeżyciach.
 / Fot. Marcin Mizera

„Potwierdzam, to zdarzyło się naprawdę!”

Pomimo upływu 30 lat od wydarzeń świadkowie wciąż obstają przy prawdziwości swych przeżyć. Oczywiście wspomnienia zostały już częściowo zatarte przez czas, ale nie do końca.


Plakat. / Fot. Marcin MizeraPrzeczytaj o UFO w Przyrownicy na stronach wiadomości24.pl

Emilcin, Przyrownica, Golina - tam było UFO
Udało nam się spotkać i porozmawiać z większością świadków zdarzeń z 1978 r., a największe wrażenie zrobiła na nas relacja pani Janiny Chlebowskiej, która była wówczas nauczycielką w słynnej już szkole. Zaskoczyła nas swą doskonałą pamięcią (to obecnie kobieta w bardzo zaawansowanym wieku), opowiedziała nam o okolicznościach wydarzeń. Jej zdaniem uczniowie byli wystraszeni nie na żarty, pani Janina odrzuca sugestię, iż opowieść o spotkaniu z dziwną istotą w lesie została przez nich wymyślona. - Byli zbyt przerażeni – mówi.
Pani Janina Chlebowska. / Fot. Marcin Mizera

Spotkanie w Przyrownicy były niepowtarzalne, trud i wysiłek, jaki razem z przyjaciółmi włożyłem w jego przygotowanie jest niczym w porównaniu z tymi wszystkimi niezwykłymi i sympatycznymi chwilami jakie tam przeżyliśmy.

O „UFO w Przyrownicy” w TV

Realizacja programu. / Fot. Marcin MizeraPrzy okazji spotkania udało nam się także zrealizować pierwszy telewizyjny reportaż poświęcony przypadkowi z Przyrownicy. Dokument będzie można obejrzeć niebawem w telewizji internetowej "Wirtualnej Polski" w ramach cyklu "Enigma" oraz w telewizji ITV. O dokładnym terminie emisji oczywiście poinformujemy.

Dodam na zakończenie, że pojawił się pomysł postawienia tablicy informacyjno-upamiętniającej w miejscu gdzie doszło do spotkania z obcą istotą w 1978 roku. Ale od pomysłu do realizacji daleka droga, wszystko, bowiem robimy z własnej inicjatywy i oczywiście... kieszeni. Wierzymy jednak, że nam się uda. / Fot. Marcin Mizera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.09.2008 23:29

Dzięki za relację naprawdę ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.