Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13450 miejsce

Zdecyduj, co będzie przebojem! Masz czas do soboty!

Enej, Poparzeni Kawą Trzy i 12 innych zespołów zagra 2 września w Hajnówce. Wszystko w ramach jubileuszowego X finału konkursu "Przebojem na antenę". Kto zgarnie nagrodę publiczności? Może tyski zespół GifLof? Zdecydujcie sami!

Głosować na swojego faworyta można tylko do 1 września na stronie www.przebojem.pl. W szranki stanęło 12 debiutantów z całej Polski / Fot. Printscreen z www.radio.bialystok.pl/przebojem/glosowanieNiespełna 4 dni zostały słuchaczom i internautom na wybór własnego zwycięzcy w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia. Głosować można bowiem do 1 września na stronie www.przebojem.pl. Jednym z kandydatów do wejścia przebojem na antenę jest zespół GifLof, reprezentujący Radio Katowice. Hitem ma szansę stać się rockowo-folkowy kawałek formacji pod enigmatycznym tytułem "Duchy i Ludzie".

Analizując, co dzieje się z singlem w rozgłośniach radiowych w kraju i za granicą, można wróżyć mu duże szanse na wygraną. Obecnie znajduje się on na 1. miejscu brytyjskiej stacji Szkocja.fm (Glasgow), 2. miejscu Listy Przebojów Radia Kaszebe i w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Radia Katowice. Tym samym kawałkiem muzycy GifLofu chcieliby zaprezentować się w telewizyjnym show Kuby Wojewódzkiego. Czy uda im się osiągnąć sukces? Jak sami mówią, wszystko zależy od fanów. - Miejsc w sieci, gdzie debiutujące kapele starają się przebić jest wiele. Wiadomo, że ważna jest oczywiście wpadająca w ucho muzyka, dla niektórych również tekst. Powodzenie danej piosenki zależy jednak w głównej mierze od ludzi. Nawet jeśli o wprowadzeniu zespołu jako propozycji do listy przebojów zadecyduje dziennikarz, to już o jego "wskoczeniu" bezpośrednio do notowania, nie mówiąc o utrzymaniu się tam kilka tygodni, decydują wyłącznie słuchacze czy internauci - podkreśla Witek Ratajczyk, basista grupy. - Dlatego bardzo, bardzo prosimy o oddanie głosu na nas w konkursie Przebojem na antenę, jeśli tylko to, co robimy, rzeczywiście ludziom się podoba - dodaje.

Zespół GifLof w trakcie prac nad swoim debiutanckim albumem w Katofonia Studio w Katowicach / Fot. Piotr KaczmarczykOprócz zespołu GifLof, 2 września na scenie zagra 11 innych debiutantów, startujących z rozgłośni z Wrocławia, Rzeszowa, Kielc, Koszalina, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Warszawy, Zielonej Góry i Białegostoku. Są to m.in.: Bashka M., Napad, Bartek Zdanowicz, Acoustic Experiment, Lóóstra czy Samokhin Band. Koncert będzie transmitowany przez Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia. Komisja, złożona z przedstawicieli Polskiego Radia wybierze laureata, przyzna nagrodę za drugie i trzecie miejsce. Oprócz tego, zostanie wręczona nagroda publiczności. Zmagania debiutantów uwieńczy koncert zeszłorocznego laureata, zespołu Poparzeni Kawą Trzy (RDC Warszawa). Gwiazdą wieczoru będzie Enej.

Więcej informacji na temat imprezy na www.przebojem.pl.
Oficjalna strona zespołu GifLof: www.giflof.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek
  • Marek
  • 02.09.2012 00:02

oczywiście Giflof górą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.