Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27380 miejsce

Zdelegalizować SLD - zacięta walka prawicy z lewicą

Nie milkną echa wydarzeń z niedzielnego Marszu Niepodległości. Walka pomiędzy jego zwolennikami i przeciwnikami, przybiera coraz ciekawsze oblicza.

Marsz Niepodległości jeszcze nie zdążył dotrzeć do swego celu - pomnika Romana Dmowskiego, gdy politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaczęli przebąkiwać o chęci zdelegalizowania Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu narodowo-Radykalnego, odpowiadających za organizację pochodu.

Lewicowi działacze polityczni, chęć delegalizacji uzasadniali m.in. troską o przyszłość Polski, bowiem według ich przekonań, obie organizacje promują faszyzm. Zwrócili się również do innych ugrupowań, by te przekazywały przykłady na łamanie przez MW i ONR konstytucji i propagowania faszyzmu.

Po ubiegłorocznym Marszu Niepodległości, na portalu Facebook powstała grupa "Zdelegalizować Młodzież Wszechpolską i ONR". Do dnia dzisiejszego, zyskała, bagatela, 235 fanów.

W odpowiedzi na żądania lewicowców, środowisko prawicowe również utworzyło fan page - "Zdelegalizować SLD". Grupa dołączyła do społeczności Facebook szesnaście godzin temu. W chwili obecnej, posiada blisko osiem tysięcy fanów.

Jak dalej potoczy się ta walka? Czy oprócz słów, którakolwiek ze stron przejdzie do czynów?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Już ponad 12 tysięcy, przy nawet nie 6 tys. sympatyków SLD. Społeczeństwo jasno pokazuje, co myśli o pomyśle postkomunistów.

Swoją drogą znamienne jest, że partia będąca w jakimś sensie kontynuatorką ugrupowania, które było osią autorytarnego, antypolskiego i zbrodniczego systemu, teraz apeluje o delegalizację jakiejś partii. Zwłaszcza mając za przewodniczącego komunistycznego aparatczyka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działanie zgrupowania cwanych, perfidnych i bezczelnych karierowiczów (PiS) rzeczywiście przypomina, metodami działania, działanie swoich niemieckich protoplastów z lat 30-tych a zjawisko społeczne zwane "kaczyzmem" przypomina sektę, jednak dzięki wpisom p.Urszuli Balickiej widzę, że młode pokolenie dobrze odczytuje całe "to coś". Uszy do góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.11.2012 01:59

Pani Justyno, czyli to policjanci wyrywali bruk z chodników i rzucali nim w niewinnych "marszowiczów" w kominiarkach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

faszyzm jest coraz popularniejszy w kraju tu trzeba się zastanowić nad obecnym stanem polityki i gospodarki krajowej przypomina to Niemcy z lat 30stych ubiegłego wieku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyna Drozdecka Dzisiaj 15:58
Chyba masz uzasadnione, niestety , racje .Niestety.
Jednak nie we wszystkim mogę się zgodzić .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie jest to próba odwrócenia uwagi społeczeństwa, choćby od sprawy prowokacji policyjnej. Zacznie się mówić o tym, dlaczego "propagatorzy faszyzmu" w Polsce działają, będą komisje, trybunały i debaty. A kwestia zamieszek, zostanie "zamieciona pod dywan"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dobre! To jednak nie jest sedno sporu o ten Marsz i stojące za nim środowiska, ale raczej odwracanie uwagi od niezwykle ważnych zagadnień z tym związanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.