Facebook Google+ Twitter

Zderz się z kulturą!

Już w najbliższy weekend, 24 października, rozpocznie się kolejna edycja, jednego z ważniejszych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Lublinie, "Zdaerzeń".

"Zdaerzenia" to skrupulatnie przygotowywane przedsięwzięcie, które stało się obowiązkowym punktem odwiedzin dla poszukującej inspiracji młodzieży, zainteresowanej wszelkiej maści sztuką i kulturą. Lubelskiemu festiwalowi od lat przyświeca zacna idea promowania tego, co inne, alternatywne, niemainstreamowe, a zarazem wartościowe i nowatorskie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zderzenie zdarzeń. Organizatorzy co roku proponują publiczności bogatą ofertę wydarzeń o wspólnym mianowniku, którym jest słowo sztuka. A więc między innymi kino, teatr, muzykę i fotografię tworzone przez artystów uznanych oraz początkujących, z kraju i z zagranicy. Konfrontacja ta ma pokazać, jak kształtuje się współczesna sztuka. Warto podkreślić, że jednym z zadań stawianych sobie przez pomysłodawców i twórców kolejnych edycji "Zdaerzeń" jest inspirowanie i tworzenie nowych środowisk artystycznych, nagłaśniania nowatorskich koncepcji i trendów. To forum, które daje płaszczyznę i tworzywo do konstruktywnego dialogu sztuki.

Tegoroczna edycja będzie odbywała się w dniach 24-26 października. Zachęcam do zapoznania się z bardzo urozmaiconym programem festiwalu, podczas którego odbędą się nie tylko spektakle, koncerty i wystawy, ale także wykłady, spotkania czy performance. Przede wszystkim jednak polecam wzięcie udziału w lubelskich Zdaerzeniach.

Program, ceny, informacje na temat miejsc:

Zdaerzenia 2008

24 X piątek

17.07
wykład „Biało na czarnym: kultura afro-amerykańska i jej polskie reprezentacje (muzyka, film, literatura).” - dr Andrzej Antoszek [MS]
18.12 - performance „Matki Polki Ósmy Marca” - Anna Biernacka [SW]
18.41 - wernisaż wystawy fotografii Marcina Bocińskiego (absolwent Akademii Fotografii) „Outdoor” [HOL]
19.01 - spotkanie autorskie z Pawłem Żakiem (wykładowca Akademii Fotografii) [MS]
19.06 - performance „Schody I.” -
D-e-F [FOY]
19.33 - akcja „Nr 1.” - Tektura [sala boczna BE]
19.36 - „Kartonbar” - filmy Karola Bartona [SW]
20.39 - koncerty:
[BE]
Patrapapapak
Thinguma*jigSaw
KAR MA PA
After: Redekonstrukcje SoundSystem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.