Facebook Google+ Twitter

Zderzenia 2011, czyli inwazja kulturalnej mocy w Tarnowie

Dni Tarnowa - "Zderzenia 2011", obchodzone tradycyjne od wielu lat na początku wakacji, zapowiadają się w tym roku niezwykle ciekawie. Pożegnalny koncert grupy Scorpions, Jarmark Galicyjski i parada motocyklowa to tylko niektóre z atrakcji, jakimi zachwycą nas organizatorzy imprezy.

1 lipca na tarnowskim stadionie miejskim w Mościcach odbędzie się koncert kultowego zespołu Scorpions. / Fot. UM TarnówTegoroczne święto Tarnowa rozpocznie się prawdziwym hardrockowym uderzeniem. Już za kilka dni - 1 lipca na stadionie miejskim w Mościcach, o godzinie 21.00 koncert zagra sławna niemiecka grupa Scorpions. Wydarzenie to będzie zapewne wyjątkowe. Koncert kultowego już zespołu, który rozpoczął swą błyskotliwą karierę blisko 45 lat temu, będzie jednym z ostatnich występów w ramach jego trasy pożegnalnej (m.in. Paryż, Berlin, Moskwa).

 / Fot. UM TarnówTego samego dnia zainaugurowany zostanie także Jarmark Galicyjski. Jak co roku, każdy będzie mógł poznać tajniki pracy kowala, czy garncarza oraz zakupić miejscowe pamiątki i zasmakować tradycyjnych potraw regionu tarnowskiego. Jarmark Galicyjski, usytuowany na ul. Wałowej, będzie czynny do ostatniego dnia tarnowskiej imprezy.

W pierwszym dniu "Zderzeń" nie zabraknie także atrakcji dla osób zainteresowanych poezją. Nie będzie to jednak zwykłe jej czytanie, a "Wielkie czytanie z muzyką w tle". Fragmenty utworów dotyczących Tarnowa oraz nieodgadnione tarnowskie legendy przybliżą nam miejscowi bibliotekarze oraz członkowie Klubu Moli Książkowych "Różowe Moliki". Wszystkiemu akompaniować będą uczniowie Tarnowskiej Szkoły Muzycznej. To wszystko również na ul. Wałowej, pomiędzy godz. 10 a 14.

Na ul. Wałowej rozstawiony zostanie Jarmark Galicyjski, który na stałe zagościł wśród wielu tarnowskich tradycji. / Fot. Tomasz OsuchDrugi dzień tarnowskiego święta (2 lipca) zapowiada się równie ciekawie. O godz. 10.00 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej otwarta zostanie dwudniowy wernisaż jednej z najstarszych w regionie tarnowskich artystek ludowych Bronisławy Trzaskuś o intrygującym tytule "Malarskie pamiętniki". O tej samej porze w Pasażu Tertila rozpocznie się wystawa zabytkowych odbiorników radiowych z lat 1920-1960.

Nie będą na pewno nudzili się ludzie szukający mocnych wrażeń. O godz. 16.30 na tarnowskim rynku odbędzie się pokaz MMA. Mieszane sztuki walki zaprezentuje klub sportowy Legion Team z Tarnowa.

Drugi dzień imprezy zakończy się kolejnym świetnie zapowiadającym się koncertem. Na rynku głównym w Tarnowie o godz. 20.30 zagości powszechnie znany i lubiany przez wszystkich Zbigniew Wodecki, który wraz ze swoim zespołem wykona swoje największe przeboje.

Wiele atrakcji tegorocznych Zdearzeń zawita na tarnowskim rynku. W drugim dniu święta Tarnowa wystąpi tu m.in. Zbigniew Wodecki. / Fot. Tomasz OsuchNa koniec Dni Tarnowa (3 lipca) organizatorzy przygotowali gratkę dla miłośników muzyki poważnej. O godz. 16.00 rozpoczną się XXI Koncerty Letnie, w ramach których w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej odbędzie się recital fortepianowy. O godz. 19.00 wystartuje w Kościele XX Misjonarzy coroczny Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka lata".

Tegoroczne święto grodu Jana Tarnowskiego, rozpoczęte dużą dawką muzyki, zakończy się równie muzycznie. Przed publicznością zgromadzoną na rynku wystąpią m.in. Kim Nowak, Abradab i Wojciech Waglewski. Koncert, choć zatytułowany "Męska muzyka", na pewno przypadnie do gustu zarówno wszystkim Paniom, jak i Panom. Tym bardziej zapraszamy!

Kliknij, aby przeczytać cały program imprezy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj. to muzyka zdominuje te dni galicyjskie. Ale dobrze. SZkoda, że nie będę na Jarmarku Galicyjskim, oraz te radia zabytkowe to byłoby coś, bo kukulscy radia sprzedawali w Galicji

Komentarz został ukrytyrozwiń

I taka ciekawostka... Scorpionsi dadzą czadu! Zresztą specjalnie na tę okazję wyburzono część stadionu. Serio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.