Facebook Google+ Twitter

Zderzenie tramwajów w Gdańsku. 8 osób rannych

Po godzinie 15 na jednym z gdańskich przystanków doszło do zderzenia tramwajów. Osiem osób trafiło do szpitala. To kolejny wypadek na gdańskich torach w tym roku.

Screen TVN24.pl / Fot. screen TVN24.plNa przystanku tramwajowym usytuowanym na wysokości skrzyżowania ul. Smoluchowskiego i al. Zwycięstwa doszło do zderzenia tramwajów. Pojazd linii 2 najprawdopodobniej nie wyhamował i najechał na tramwaj linii 11.

W wyniku zderzenia osiem osób, w tym jedno dziecko zostało lekko rannych. Życiu nikogo z poszkodowanych nic nie zagraża podaje TVN24.pl.

To kolejny w tym roku wypadek na gdańskich torach. Wiele pojazdów jeżdżących po torach jest w opłakanym stanie technicznym. Zdaniem części motorniczych za taki stan rzeczy odpowiadają mechanicy ZKM.

Podobny wypadek miał miejsce w lutym. Wtedy motorniczy skarżył się dziennikarzom, że posłuszeństwa odmówił hamulec szczękowy (tzw. hamulec ostatniej szansy). Zdaniem ZKM zawiódł pracownik prowadzący pojazd, który po tym zdarzeniu został zwolniony.

Po dzisiejszym wypadku, na pewno wróci dyskusja o stanie komunikacji tramwajowej w stolicy województwa pomorskiego. Czy pasażerowie miejskiej komunikacji w Gdańsku mogą czuć się bezpieczni?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.