Facebook Google+ Twitter

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Są ranni

W godzinach porannych na skrzyżowaniu ul. Roosvelta i trasy tramwajowej PST doszło do zderzenia dwóch tramwajów. W wypadku ucierpiało kilkanaście osób.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nadzor_ruchu_MPK_3.jpgDo zdarzenia doszło około godz. 9.40. Wtedy to dojeżdżająca do skrzyżowania 15-stka wjechała w tył stojącego w tym miejscu tramwaju nr 14. Według świadków, motorniczy jadącej 14-stki w ogóle nie użył hamulca. Prawdopodobną przyczyną wypadku było oślepiające słońce, które spowodowało, że tramwajarz nie zauważył stojącego przed nim innego pojazdu.

Na oficjalne wyjaśnienia będziemy jednak musieli poczekać kilka dni. Tyle bowiem potrwa praca wszystkich komisji badających sprawę.

W kraksie zostało rannych 15 osób, z czego kilka trafiło kilka trafiło do szpitala. - Dwie osoby są ciężko ranne, u pozostałych osób są to lżejsze obrażenia, ranni ci trafili do szpitala na obserwację. Na miejscu zostały zabezpieczone rejestratory w tramwajach, motorniczy w obu pojazdach byli trzeźwi - powiedział Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Utrudnienia na trasie z Piątkowa do centrum trwały klika godzin. W tym czasie zostały zorganizowane objazdy a także stworzono zastępczą linię autobusową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.