Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6537 miejsce

Zderzenie ze słupem nie musi kończyć się tragedią. W Inowrocławiu testowano słupy kompozytowe (wideo)

Słupy kompozytowe i specjalne bariery ochronne mogą uratować życie motocyklistom i kierowcom samochodów. W Inowrocławiu przeprowadzono testy zderzeniowe takich rozwiązań.

 / Fot. TVN24/x-newsSpecjalne elementy montowane na bariery drogowe mogą ocalić życie motocykliście, który uległ wypadkowi. Zadaniem osłony jest zamortyzowanie uderzenia sunącego po ziemi motocyklisty. W Inowrocławiu przeprowadzono testy nowej konstrukcji, które mają wykazać, czy nowoczesne rozwiązanie z myślą o jednośladach, będą bezpieczne także dla aut.

- Stalowe słupy mają to do siebie, że pojazd, który w niego wjeżdża, już na nim pozostaje a osoby, które znajdują się w pojeździe mogą nawet zginąć - tłumaczy Sławomir Melski z firmy Alumast. - Zazwyczaj dochodzi do upadku motocyklisty przed uderzeniem. Potem sunie już bezwładnie - mówi Grzegorz Bagiński, prezes firmy Saferoad i dodaje, że każde zderzenie z twardym elementem może skończyć się tragicznie, czemu dodatkowe zapory mają zapobiegać.

Jak mówi jeden z organizatorów konferencji „Polska Wizja Zero” Jan Styliński, testy mają służyć przede wszystkim bezpieczeństwu na drodze, dlatego zainteresowani są nim ci, którzy o to bezpieczeństwo dbają na co dzień. - To bardzo ważne, by pokazać jak te rozwiązania, o których codziennie dowiadują się eksperci, sprawdzają się w praktyce - mówi Styliński.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.