Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30189 miejsce

ZDiT i MOSiR łamią prawa pracownicze?

List otwarty do prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego o wyjaśnienie kontrowersji wokół spraw pracowników MOSiR i ZDiT wystosowali wczoraj miejscy radni Lewicy Dariusz Joński i Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

radni Lewicy i pracownicy MOSiR / Fot. Ewelina KoperDo rajców dotarły informacje, iż niektórzy pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi zatrudnieni na basenie Wodny Raj przy ul. Wiernej Rzeki nie otrzymali pełnej podwyżki wynagrodzeń, co znaczyłoby, że uchwała Rady Miejskiej nr X/170/07 z 25.04.2007 r. nie została zrealizowana. Podejmując uchwałę, radni podnieśli najniższe wynagrodzenie zasadnicze obowiązujące w MOSiR z 760 do 800 zł oraz wartość jednego punktu z 4 do 7 zł.

Należący do Sierpnia '80 pracownicy MOSiR twierdzą też, że byli szykanowani przez przełożonych, a kilku z nich zostało zwolnionych, gdyż walczyli o swoje prawa.

Dariusz Gałązka, dyrektor MOSiR odpiera zarzuty: - Podwyżki wprowadziliśmy już rok temu, a związkowców nie szykanowałem. Jeden z nich jest nawet kierownikiem pływalni. Ratownicy przestraszyli się, że stracą pracę, mimo że obiecałem im pracę instruktorów na Orlikach.

Radni alarmują, że również Zarząd Dróg i Transportu nie przestrzega praw pracowniczych. Jak twierdzą, pracownicy ZDiT od listopada 2008 r. nie otrzymują zapłaty za wypracowane nadliczbowo godziny. – Jest zima, pracownicy ZDiTu w tym czasie wyrabiają wiele godzin nadliczbowych. Nie podoba nam się, że Teresa Woźniak, dyrektor ZDiT, zamiast zapłacić swoim podwładnym, zamówiła catering na imprezę bożonarodzeniową za kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Joński.

Teresa Woźniak również zaprzecza tym doniesieniom: - W ZDiT sprawę godzin nadliczbowych reguluje Regulamin Pracy i Regulamin Wynagradzania. Na podstawie zarejestrowanych zleceń oraz kserokopii wniosków o zapłatę za godziny nadliczbowe, które po zrealizowaniu wypłaty są przekazywane przez Wydział Ekonomiczno-Finansowy do Wydziału Organizacji Kadr i Obsługi informuję, że w miesiącu listopadzie i grudniu 2008 r. rozliczono prace w godzinach nadliczbowych, w tym zdecydowaną większość zapłacono, a tylko w nielicznych przypadkach udzielono czasu wolnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.