Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8184 miejsce

Zdjęcia mumii w "adidasach" podbijają internet. Szczątki znalezione w Mongolii liczą około 1500 lat (wideo)

W górach Ałtaj w Mongolii archeolodzy odnaleźli mumię, której wiek szacuje się 1500 lat. Uwagę internautów przykuło obuwie na stopach. Skojarzenia się dość oczywiste za sprawą charakterystycznych białych pasków.

 / Fot. X-newsMongolscy archeolodzy odnaleźli 1500-letnią mumię, która na swoich stopach miała buty przypominające obuwie marki Adidas. Zdjęcie mumii w butach szybko stało się popularne w internecie, a jego użytkownicy zaczęli się zastanawiać, czy kobieta przypadkiem nie jest podróżniczką w czasie. Archeolodzy wyjaśnili, że celem trzech charakterystycznych białych pasków znajdujących się na butach było ich scalanie. Teraz te pradawne okazy obuwia są prezentowane w muzeum w Kobdo.

Jednak to nie buty najmocniej zainteresowały naukowców. Najbardziej zafascynował ich stan, w jakim zachował się grobowiec, w którym spoczywała mumia. Ich zdaniem, jest to jeden z najlepiej zachowanych grobowców ludów tureckich, które kiedykolwiek odkryto. Znaleziono go na wysokości 2800 metrów n.p.m. w górach Ałtaj.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.