Facebook Google+ Twitter

Zdjęcia uczestników zamieszek 11 listopada zostaną opublikowane?

Stołeczna policja po analizie nagrań z monitoringu zwróci się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach 11 listopada podczas Święta Niepodległości.

 / Fot. Filip Chochół/ materiały redakcyjneFunkcjonariusze policji wciąż analizują zapisy nagrań wideo. "Praca policjantów polega głównie na przeglądaniu nagrań i identyfikacji osób biorących udział w starciach z policją. Trwa analiza nagrań monitoringu, zapisów z kamer policyjnych, materiałów przekazanych przez media oraz umieszczonych w internecie" - powiedział portalowi tvnwarszawa.pl rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński. Od wtorku stołeczni policjanci współpracują z funkcjonariuszami z 25 miast, z których w piątek przyjechały do Warszawy zorganizowane grupy.

Policjanci powiedzieli, że materiały będą weryfikowane do momentu, kiedy nie zostaną zidentyfikowane wszystkie osoby, biorące udział w zamieszkach. Zatrzymani usłyszeli łącznie 176 zarzutów, z czego aż 111 dotyczyło wykroczenia, polegającego na naruszeniu porządku publicznego. Policja podaje, że podejrzanych o różne przestępstwa jest 65 osób, z czego ponad połowa o czynną napaść na funkcjonariusza. Prokuratura wszczęła także śledztwo w sprawie przekroczenia przez policjanta uprawnień oraz spowodowania obrażeń ciała u demonstranta. Na zamieszczonym w internecie filmie widać, jak funkcjonariusz kopie po głowie skulonego manifestanta.

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.