Facebook Google+ Twitter

Zdjęcia w Smoleńsku zrobiono, gdy na miejscu byli tylko Rosjanie?

Minister spraw wewnętrznych, Jacek Cichocki, przypuszcza, że zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej zrobiono w chwili, gdy na miejscu obecni byli tylko Rosjanie. Fotografie krążą w internecie od kilku tygodni. Służby rosyjskie, pytane o to, kto jest ich autorem milczą.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/CC 3.0"To co mnie najbardziej niepokoi to to, że to są to są zdjęcia, które prawdopodobnie zostały zrobione w tym momencie, kiedy na miejscu nie było Polaków, byli tylko przedstawiciele różnych służb rosyjskich - powiedział w wywiadzie dla Radia RMF FM Jacek Cichocki.

Wstrząsające zdjęcia z pierwszych godzin po katastrofie trafiły do internetu kilka tygodni temu. Minister Cichocki obawia się jednak, że trudno będzie całkowicie usunąć je z internetu. "Jak się coś pojawia w internecie, pojawia się w bardzo wielu miejscach jednocześnie i w tym momencie jedna, czy zablokowanie dwóch stron niewiele daje" - stwierdził.

Czytaj także: Wyciekły zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej


Zdjęcia niektórych ofiar katastrofy smoleńskiej pojawiły się 28 września na rosyjskich stronach internetowych. Jak podaje ABW, zostały one także opublikowane i rozpowszechnione w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i na Ukrainie. Agencja natychmiast zabezpieczyła wszystkie opublikowane fotografie oraz powiadomiła prokuraturę. Skontaktowała się także ze służbami krajów, w których pojawiły się zdjęcia, aby zablokować ich publikację.

Dlaczego pojawiły się te zdjęcia?


"Po naszej interwencji strona rosyjska oraz ukraińska zablokowały wskazane przez nas strony internetowe. Do tej pory nie zostały zamknięte strony domen niemieckich i amerykańskich, ponieważ służby tych państw w odpowiedzi poinformowały nas, że nie mogą zablokować tych stron z uwagi na ograniczenia prawne obowiązujące w ich krajach" - poinformował rzecznik prasowy ABW, Maciej Karczyński.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Co ciekawe, Rzecznik Prasowy ABW Maciej Karczyński w swoim oświadczeniu z dnia 16.10.br napisał:
"Po naszej interwencji strona rosyjska oraz ukraińska zablokowały wskazane przez nas strony internetowe."
Natomiast
"Do tej pory nie zostały zamknięte strony domen niemieckich i amerykańskich, ponieważ służby tych państw w odpowiedzi poinformowały nas, że nie mogą zablokować tych stron z uwagi na ograniczenia prawne obowiązujące w ich krajach."
Widzimy zatem które państwa swoje decyzje opierają na obowiązującym prawie a nie na odczuciach i oburzeniu prokuratora generalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomasz Kowalski

"Blokowanie stron" jest moim zdaniem gestem szacunku wobec powagi śmierci i tragedii rodzin i bliskich ofiar katastrofy.
Nieskuteczność tego działania nie przeczy jego konieczności...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ABW dąży do zablokowania dostępu do zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej ale czy ktoś słyszał o podstawie prawnej na którą ABW się powołało, czy ktoś o takie przepisy pytał? Obawiam się państwa w którym organy władzy publicznej nie podają podstawy prawnej swojego działania, a dziennikarzy nie interesują takie podstawy prawne. Co z innymi drastycznymi zdjęciami które ukazują się w sieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest inna sprawa. A ile osób pokusiło się o przeczytanie nie tylko całej notki, ale też innych wpisów? Bloger ma zdjęcia z wielu innych katastrof, więc musi mieć jakieś dojście. A sam Smoleńsk jest dla niego tylko częścią całkiem innej teorii spiskowej, tej o Reptilianach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, zwłaszcza odnosi się to do zdjęcia z kostnicy. Oczywiście osoby postronne wchodzą tam jak na wycieczki.
O czym Wy piszecie? Zastanówcie się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie popobierali fotki bo się bali, że znikną. A żeby je porobić to teraz naprawdę nie trzeba być pracownikiem służb. Wystarczy nieco droższa komórka do tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumie dlaczego te zdjęcia są blokowane , kto ma w tym interes , jaka prawdę się ukrywa i dlaczego . Katastrofa , czy zamach zdjęcia maja chyba coś wspólnego z tymi przypuszczeniami , a są jakie są. A może prawda kogoś w oczy kole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Blokowanie stron może wywołać efekt B. Streisand... i tak masa ludzi już te zdjęcia pościągała. Ba, można je już oglądać na polskich stronach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie rozumiem jak to możliwe, że pan Macierewicz nikogo o tych fotografiach nie zawiadomił tylko gdzieś je wysłał po cichu za granicę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Przecież chyba wszystkim powinno zależeć na tym, aby każdy materiał dot. tej strasznej tragedii był znany. Jeśli te zdjęcia nie są montażem - oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.