Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1818 miejsce

Zdjęcia zrobione smartfonem zdominowały fotografię. Najpopularniejszym aparatem fotograficznym jest iPhone

Serwis Flickr przygotował podsumowanie roku. Wybrano najlepsze fotografie. Dowiedzieliśmy się też nieco o preferencjach fotografujących.

 / Fot. flickrJakiego aparatu używali najczęściej w 2016 r. użytkownicy serwisu fotograficznego Flickr? Tego w smartfonie, a konkretnie w iPhonie. 47 proc. osób korzystających z Flickra używa do robienia zdjęć sprzętu marki Apple. Dopiero na kolejnych pozycjach znaleźli się giganci rynku fotograficznego. Na drugim miejscu znalazł się Canon (24 proc.), a na trzecim Nikon (18 proc.).

iPhone'y Apple'a stanowiły 8 na 10 urządzeń mobilnych wykorzystywanych do fotografowania. W pierwszej trójce znalazły się modele iPhone 6, 5S i 6S. Najpopularniejszymi lustrzankami były aparaty Canon 5D Mark III and 5D Mark II.

Ogólnie, zdjęcia zrobione smartfonami stanowiły 48 proc. 25 proc. fotografii wykonano lustrzankami DSLR, 21 proc. aparatami kompaktowymi i tylko 3 proc. bezlusterkowcami - podaje Flickr.

Serwis przygotował również zestawienie najlepszych zdjęć wykonanych w 2016 r. Fotografie można oglądać w specjalnej galerii na stronie serwisu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.