Facebook Google+ Twitter

Zdjęcie gwiazd z rozdania Oscarów kampanią reklamową Samsunga

Zdjęcie wykonane podczas gali oscarowej przez Ellen DeGeneres wydawało się spontaniczną akcją, w której wzięły udział największe gwiazdy kina. Jak się okazało, było zaplanowaną kampanią reklamową Samsunga.

 / Fot. https://twitter.com/TheEllenShowW ciągu ostatnich kilku dni zdjęcie, które zrobiła Ellen DeGeneres, obiegło cały świat. "Selfie" z całą plejadą gwiazd kina zdobyło ogromną popularność, jednocześnie blokując Twittera. O tym mówi się więcej niż o samych zwycięzcach gali.

Jak powstała obecnie najpopularniejsza fotografia w internecie? Prowadząca Ellen DeGeneres poprosiła Meryl Streep o to, by aktorka zrobiła sobie z nią zdjęcie z ręki, czyli tzw. "selfie". Gwiazda się zgodziła, co spowodowało, że do prowadzącej gali zaczęły dołączać się kolejne gwiazdy: Bradley Cooper, Brad Pitt, Angelina Jolie, Kevin Spacey, Julia Roberts i inni. Zdjęcie pojawiło się na Twitterze Ellen DeGeneres, po czym ludzie zaczęli je tak szybko udostępniać, że spowodowało to całkowity paraliż serwisu.

Jednakże na pozór spontaniczna akcja była tak naprawdę częścią kampanii reklamowej Samsunga. Jak podaje tvn24bis.pl, umowa pomiędzy organizatorem imprezy a producentem Samsunga Galaxy zakładała, że
na czerwonym dywanie gwiazda pojawi się ze smartfonem. Oczywiście, urządzenie miały "pokazać" kamery telewizyjne.

Natomiast z najsłynniejszą fotografią było trochę inaczej. Jak się okazuje, to sama Ellen DeGeneres powiedziała, że w trakcie trwania gali będzie robiła zdjęcia. W związku z tym organizatorzy nakłonili ją, by używała właśnie Galaxy Note 3. Podobno prezenterka podczas prób została nawet przeszkolona z obsługi Samsunga Galaxy przez pracowników Samsunga.

"To była wielka "wtyczka" Samsunga. "Selfie" Ellen było bardziej przekonujące niż ich reklamy. Nie można kupić tego, że zdjęcie rozleje się po sieci niczym wirus" - podsumowuje całą sytuację Allen Adamson, dyrektor zarządzający firmy marketingowej Landor Associates.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.