Facebook Google+ Twitter

Zdobądź Gwiazdę Południa z Cezarym Zamaną

Zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana zaprasza do Beskidu Wysokiego, gdzie w cieniu Babiej Góry odbędzie się pierwsza edycja rowerowych zawodów Gwiazda Południa.

Już dziś zapisz się na Gwiazdę Południa. / Fot. Zamana GroupPolski kolarz po zakończeniu swojej zawodowej kariery wciąż aktywnie działa w rowerowym środowisku, organizując wyścigi, obozy treningowe oraz zachęcając do uprawiania tej dziedziny sportu. Jedną z jego flagowych imprez jest maraton Mazovia MTB, cieszący się dużą popularnością wśród rowerzystów. „Po sukcesie ostatniej edycji, zorganizowanej po raz pierwszy w górzystej Łopusznej w gminie Nowy Targ, w 2016 roku wracamy na południe Polski, tym razem w okolice Babiej Góry” – wyjaśnia Cezary Zamana. „We współpracy z lokalnymi samorządami, rowerowymi społecznościami oraz najlepszą polską grupą JBG2 przygotowujemy naprawdę ciekawe, a co ważne – zróżnicowane trasy, które pozwolą sprawdzić swe umiejętności zarówno zawodowcom, jak i tym, którzy jeżdżą głównie dla własnej satysfakcji” – dodaje.
Maraton, nazwany dumnie Gwiazda Południa, odbędzie się 30.06-3.07 na terenie gmin Stryszawa, Maków Podhalański oraz Zawoja. Zawodników MTB zapewne ucieszy informacja, że każdego dnia wyścigu czekać będą na nich wjazdy na ponad 1000 m n.p.m. Takie przewyższenia są rzadkością podczas polskich startów MTB. Kolejnym wyzwaniem będzie wysoki poziom trudności poszczególnych odcinków. Wymagać on będzie od zawodników doskonałej techniki podczas zjazdów oraz żelaznej kondycji na podjazdach, gdzie suma przewyższeń przez 4 dni to ponad 7 000 metrów.
Uczestnictwem w Gwieździe Południa powinni zainteresować się także ci, którzy nie zajmują się zawodowo ściganiem. Specjalnie dla nich przygotowano przystępniejsze, bezpieczniejsze trasy o krótszym dystansie. „Zjazdy będą mniej strome, by mniej zaawansowani mogli łatwiej zapanować nad osiąganymi prędkościami i potrafili je zniwelować” – tłumaczy Cezary Zamana. „Sam przejechałem wszystkie zaplanowane trasy i mogę zagwarantować, że są one do pokonania przez ambitnych rowerzystów” – zapewnia Zamana. O tym, jak wielką wagę do bezpieczeństwa przykłada organizator, może świadczyć fakt, że podczas zawodów działać będzie wyspecjalizowany miejscowy zespół ratowników medycznych. Dzięki znajomości terenu i wozom terenowym, będą oni mogli błyskawicznie reagować na ewentualne zdarzenia.
O tym, w której grupie warto się ścigać, zadecyduje prolog. Będzie on rozgrzewką przed kilkudniowym wyścigiem, pozwoli poukładać zawodników we właściwe sektory startowe oraz umożliwi przygotowanie swojego organizmu do specyficznych warunków jazdy po Beskidzie Żywieckim.
Osobiste zaangażowanie czołowego polskiego kolarza gwarantuje pełen profesjonalizm imprezy. Zadbano o każdy szczegół, począwszy od współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami od górskich tras grupą JBG2, przez zapewnienie całodziennego wsparcia mechaników, możliwości skorzystania z fizjoterapeutów i wzięcia udziału w zajęciach Akademii Rowerowej, a na przygotowaniu bazy hotelowej z promocyjną ofertą cenową skończywszy.
Warte podkreślenia jest zaangażowanie samorządów Stryszawy, Makowa Podhalańskiego oraz Zawoi. Jako współorganizatorzy całego przedsięwzięcia udostępniają oni obiekty pod organizację baz zawodów i aktywnie włączają się w promocję turystyki rowerowej.
Jak widać, kalendarz rowerowych imprez wzbogaci się o naprawdę wartościową pozycję. Autorytet Cezarego Zamany, piękne, mało znane i zróżnicowane trasy, profesjonalne zaplecze oraz otwartość na całe środowisko rowerzystów sprawia, że już teraz warto zarezerwować sobie kilka dni na przełomie czerwca i lipca czerwca i lipca. Więcej szczegółów oraz zapisy na oficjalnej stronie Gwiazdy Południa: gory.zamanagroup.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.