Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27812 miejsce

"Zdobądź więcej!" Stuarta Diamonda. Naucz się negocjować!

"Negocjujesz w każdej minucie swego życia, naucz się więc otrzymywać to, czego pragniesz" - w taki właśnie sposób reklamowany jest bestseller "Zdobądź więcej!" o technikach negocjacji prof. Diamonda, wykładowcy m.in. Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii.

 / Fot. WLKsiążka zaskakuje, gdyż jako poradnik negocjacyjny jest skierowana do zwykłych ludzi, a sam autor stara się pomóc rozwiązać codziennie życiowe problemy. Rozmowy z dziećmi i partnerami, negocjacje przy zakupach (sekrety targowania się), w pracy oraz w podróży - o tym właśnie jest ta książka. Dochodzą to tego kwestie, związane z odmiennością kultury, rozmowy z "trudnymi" negocjatorami czy negocjacje pod wpływem silnych emocji. Co istotne, książkę czyta się lekko, jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Poradnik, mimo że zawiera fachową wiedzę i jest napisany przez wykładowcę uniwersyteckiego, ze sztywną książką akademicką nie ma wiele wspólnego.

Autor przedstawia wiele sytuacji na przykładach, w formie anegdot pobudzając wyobraźnię Czytelnika. Czy książka może pomóc "zdobyć więcej"?

I tak, i nie. Wszystko zależy od sposobu, w jaki Czytelnik będzie potrafił skorzystać z wskazówek zawartych w poradniku. Dzieło Diamonda można porównać do biznesu czy marketingu ściśle z nim powiązanego - nie ma złotej recepty na sukces, dużo zależy od intuicji, jednak bez podstawowych zasad łatwo można pójść na dno. Książka to zbiór recept przedstawionych w luźny sposób i niezobowiązująco, które pomogą w utrzymywaniu dobrych relacji i negocjowaniu lepszych warunków. Nieważne czy będą dotyczyły awansu, posprzątania pokoju przez dziecko czy wyboru kanału telewizyjnego. Wachlarz prawidłowych zachowań jest podobny, chociaż oczywiście uzależnia się go od charakteru konkretnego człowieka. Diamond stara się uczulić Czytelnika, aby unikał "szufladkowania" ludzi, postępowania opierającego się pod wpływem stereotypów i przede wszystkim zmienił sposób myślenia. Można więc śmiało stwierdzić, że książka zawiera narzędzia i metody negocjacyjne, które można zastosować w każdej sytuacji, jak jest reklamowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.