Facebook Google+ Twitter

Zdobyłeś tabliczkę redaktora W24? Poprowadź szkolenia w centrach DO!

Mamy kolejną propozycję dla naszych Redaktorów. Jeśli zdobyliście już w serwisie wszystkie uprawnienia, weźcie udział w projekcie realizowanym przez Wiadomości24.pl oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i poprowadźcie cykl szkoleń w centrach dziennikarstwa obywatelskiego!

 / Fot. w24Wiadomości24.pl oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego rozpoczynają realizację projektu, którego celem jest stworzenie w bibliotekach publicznych w Polsce centrów dziennikarstwa obywatelskiego. W związku z tym poszukujemy dziesięciu Redaktorów, którzy poprowadzą cykl szkoleń i podzielą się swoją wiedzą z przyszłymi miłośnikami sztuki dziennikarskiej.

Na czym będą polegały szkolenia? Na zarażeniu innych pasją i przekazaniu elementarnej wiedzy: o czym pisać, jak pisać, jak tworzyć tytuły, formułować tagi i dobierać fotografie do artykułów; jak zrobić dobre zdjęcie, a także jak podejść rozmówcę, żeby zdradził nam więcej informacji ;-) - czyli wszystko to, co nasi Autorzy wiedzą najlepiej.

Szkolenia będą odbywały się w pobliżu miejsca Waszego zamieszkania. Po wyłonieniu spośród zgłoszonych dziesięciu tutorów, dobierzemy placówki. Na początku w programie weźmie udział 10 bibliotek, a później... kto wie? :-)

Jeśli zdobyłeś już wszystkie uprawnienia w serwisie, złapałeś bakcyla dziennikarstwa obywatelskiego i chciałbyś zachęcić do niego innych, zgłoś się!

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: k.olczak@polskapresse.pl lub p.kalinski@polskapresse.pl. Czekamy do 20 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Też pomysł podoba mi się.
Najciekawszą formą szkolenia byłby e-learning (na topie najnowszych technologii w internecie).
Wówczas można byłoby, jak określiła Judyta, "przykleić się" z każdego miejsca w wirtualnej przestrzeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawa akcja, chętnie wzięłabym w niej udział, ale nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać, może też gdzieś się przykleję i podpatrzę, by później w następnej odsłonie wspomóc redakcję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny pomysł, jestem za! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgłaszam swój akces na szkolenie. Myślę, iż na tyle poznałem tajniki DO, że mogę się nimi podzielić. Pięć lat na W24 wiele mnie nauczyło. Pozdrawiam początkujących i do zobaczenia na szkoleniu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może na razie niech się wstępnie zgłoszą ci co chcą, a później przyjdzie czas na pytania i decyzję o podtrzymaniu bądź odwołaniu stanu gotowości do poprowadzenia szkolenia z uwagi na warunki :) Z wypowiedzi Redakcji wynika, że chce teraz zrobić rozeznanie wstępne, więc nie utrudniajmy tego rekonesansu w środowisku Autorów W24. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
112
  • 112
  • 13.05.2011 20:04

A Emi Soboń tu jeszcze nie ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy będzie możliwość prowadzenia takiego szkolenia w weekend? Jest to chyba rzecz bardzo istotna dla osób pracujących od poniedziałku do piątku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...na zarażaniu - Adamie D. - a pan ciągle pod wrażeniem klątwy Tutanchamona i zarazy z grobu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ja się podejmę czegoś tam żeby im powiedzie. A nóż się uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna akcja, życzę powodzenia redaktorom ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.