Facebook Google+ Twitter

Zdrada Kopernika - w księgarniach już 15 lutego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-05 16:57

15 lutego 2010 roku ukaże się książka Artura Górskiego "Zdrada Kopernika" - kryminał pokazujący walkę o spuściznę Kopernika we współczesnej Polsce.

Zdrada Kopernika / Fot. Wydawnictwo Erica15 lutego 2010 roku ukaże się książka Artura Górskiego "Zdrada Kopernika" - kryminał pokazujący walkę o spuściznę Kopernika we współczesnej Polsce. Nawiązuje do historii tajemniczej kochanki astronoma, Anny Schilling i dzieła Joachima Retyka "Narratio prima", w którym ujawniono teorie heliocentryczne Kopernika, w którym astronom własnoręcznie wyrzeka się swoich teorii. Do akcji wkracza mafia, która chce zdobyć tę bezcenną księgę. Ma jej w tym pomóc warszawski wydawca Łukasz Dybowski i jego przyjaciel historyk. Klucz do zagadki spoczywa w Gdańsku. Tam wszystko się wyjaśni...

Redaktor Dybowski nigdy nie przypuszczał, że to się może zdarzyć w Polsce. Dzięki zainteresowaniu Kopernikiem zostaje wciągnięty w kryminalną aferę, której nawet nie potrafiłby sobie wyobrazić parę dni wcześniej... Czy naprawdę istnieje egzemplarz "Narratio Prima", dzieła Joachima Retyka ujawniający teorie Kopernika, w którym sam Kopernik wyparł się swoich tez? I co wspólnego ma z tym kochanka Kopernika, Anna Schilling? A gra toczy się nie tylko o wielkie pieniądze, ale i o życie.

Wydawcą książki jest Instytut Wydawniczy Erica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.