Facebook Google+ Twitter

"Zdrajca", "Komuch" - wykład Baumana w Anglii przerwany

Wykład prof. Zygmunta Baumana na uniwersytecie w Manchesterze został przerwany przez "grupę ogolonych na łyso mężczyzn", którzy wykrzykiwali wulgarne hasła. Po krótkim czasie opuścili budynek.

 / Fot. By Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl [Attribution, GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenProfesor Bauman był gościem międzynarodowej konferencji naukowej "Politics in Times of Anxiety" na uniwersytecie w Manchesterze.

"Kiedy profesor Bauman został zapowiedziany przez organizatorów konferencji, na salę wtargnęło 5 - 6 Polaków z ogolonymi głowami śpiewając: a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści, zdrajca i komuch. Po odśpiewaniu opuścili budynek. Nie zostali złapani." - relacjonuje Gazecie Wyborczej jedna z uczestniczek konferencji, dr Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego.

Sytuacja oburzyła także obecnych na sali brytyjczyków. Jeden z doktorantów, Benjamin Coulson na Twitterze napisał: "Przemówienie Baumana przerwane na krótko przez jakieś odrażające, prawicowe śpiewy."

Proszona o interwencję ochrona uczelni stwierdziła, że każdy ma prawo do wyrażania swoich przekonań politycznych i z tego powodu nie może zostać zatrzymany.

To już kolejny przypadek przerwania wykładu prof Baumana. W 2013 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego około 100 członków i sympatyków Narodowego Odrodzenia Polski przerwało wystąpienie profesora wykrzykując m.in. "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Za to działanie sąd skazał siedem osób na kary 20 - 30 dni aresztu, a dwunastu wymierzył kary grzywny od 1 do 6 tys. złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Polak Polakowi Polakiem - bezgranicznie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nie jest głupszy od byle kleryka z legitymacją PZPR. Dzisiejsi księża o lewicowych przekonaniach (brak statystyk) usprawiedliwiali się na wczorajszych masówkach i seansach samokrytyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bauman świadkiem koronnym? Dobre, spodobało mi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bauman nie jest bardziej nieśmiertelny niż Jaruzelski czy Wolińska. Zresztą deficyt komunistów staje się od dawna odczuwalny. Prawdziwym antykomunistom pozostanie już tylko pytać roczniki 1974 i młodszych, co robili w 1989r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wchodzę w ocenę przeszłości prof. Baumana. Efekt działania antykomunistów, jeśli osiągnęliby swój cel, byłby taki, że najwybitniejszy krytyk świata korporacyjnego byłby wyłączony z obiegu. I kto nam dostarczy aparatu krytycznego, którym on dysponuje.

Paradoks albo machnięcie ogonem przez diabła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.