Facebook Google+ Twitter

Zdrojewski nad trumną Kurtyki: Dochodzenie do prawdy sprawia ból

Od godziny 13 w Krakowie trwają uroczystości pogrzebowe prezesa IPN-u Janusza Kurtyki. Prezes Instytutu spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych. Mszę świętą w intencji prezesa IPN poprowadził kard. Stanisław Dziwisz.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykWśród uczestników pogrzebu byli m. in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski, którzy wygłosili mowy pożegnalne.

Szczególnie zabrzmiały słowa ministra kultury, Bogdana Zdrojewskiego, który przyznał, że w tym szczególnym momencie najbardziej na miejscu byłoby słowo "przepraszam".

"Zdążyłem poznać pana prezesa, zdążyłem dotknąć jego wrażliwości, nienagannych manier, kultury osobistej. I mogę powiedzieć, że nie ma to nic wspólnego z obrazem, który próbowano mu zbudować" mówił przy trumnie prezesa IPN minister Zdrojewski.  / Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

"Od czasu do czasu jest tak, że dochodzenie do prawdy sprawia ból. (...) Ten ból od czasu do czasu dotyczy także tych, którzy tę prawdę głoszą"- dodał Zdrojewski.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, prezes IPN nie zostanie pochowany w Panteonie Narodowym w krakowskim kościele św. Piotra i Pawła, w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego.

Źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No proszę, tu nabożeństwo żałobne celebruje Kard. S. Dziwisz!
Wczoraj, pożegnaliśmy Izę Jaruga Nowacką. Choć osoba z lewicy, jednak katoliczka.
Tu zabrakło przedstawiciela hierarchów. Pożegnał Ją ks. Arkadiusz Nowak.
Jakie to wymowne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.