Facebook Google+ Twitter

Zdrojewski rezygnuje z urlopu dla dobra radia i telewizji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-20 16:52

Minister kultury Bogdan Zdrojewski potwierdza informacje "Dziennika" - rezygnuje z wakacyjnego urlopu i pracuje nad rozwiązaniami korzystnymi dla radia i telewizji.

Chodzi między innymi o ochronę archiwów mediów publicznych, a także poszukiwanie dodatkowych pieniędzy na programy kulturalne i edukacyjne.

Minister zapowiedział, że pod koniec sierpnia będzie mógł poinformować, czy środki na pomoc dla - jak to ujął - "tego co jest najcenniejsze w radiu i telewizji" będą pochodziły z jego resortu czy też zostanie stworzony mechanizm, by programy kulturalne i edukacyjne wspierać.

W najbliższych dniach Bogdan Zdrojewski zacznie także prace nad cyfryzacją i upowszechnianiem archiwów radiowo-telewizyjnych. Zdaniem ministra, w sposób nowoczesny archiwizowane są przede wszystkim te programy, na które jest zapotrzebowanie.

Minister z zadowoleniem przyjął informację premiera o dofinansowaniu z rezerwy celowej radiowej Dwójki i TVP Kultura. Jego zdaniem, jest szansa na to, by poprawić kondycję finansową programów, które realizują zadania misyjne.

W piątek ustawę medialną, która likwiduje abonament i wprowadza finansowanie mediów publicznych z budżetu zawetował prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.