Facebook Google+ Twitter

Zdrowe Kieszonkowe. Warsztaty w Światowym Dniu Walki z Otyłością

Nadwaga. Jak z nią walczyć od najmłodszych lat - dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie podczas warsztatów na temat zdrowego żywienia.

 / Fot. zdrowe kieszonkowe / Fot. zdrowe kieszonkoweZajęcia to inicjatywa Projektu i Fundacji Zdrowe Kieszonkowe, realizowana we współpracy z dyplomowanym dietetykiem. Dzisiejsze warsztaty zbiegły się z obchodami Światowego Dnia Walki z Otyłością.
- Warto wiedzieć, że otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku, że co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę lub otyłość, a polscy uczniowie należą do najszybciej tyjących w Europie – mówi Joanna Czupryńska z Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. - Dlatego warto pamiętać na co dzień o odpowiedniej diecie i propagować wiedzę zdrowotną również wśród dzieci. I temu między innymi mają służyć nasze warsztaty.
Warsztaty mają formułę zabawy – poprzez różne formy aktywności prowadzący zajęcia zachęcają dzieci do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat zdrowia i zdrowego stylu życia.
- Podczas warsztatów dzieci współpracują z dietetykiem i poznają zasady zdrowego odżywiania się, podpowiadamy im czym zastępować sól i cukier w diecie oraz z jakich produktów przygotować zdrowy posiłek – dodaje Joanna Czupryńska. - Prowadzimy zajęcia skierowane do uczniów w różnym wieku, dostosowując je do możliwości dzieci.
Zadaniem dzieci było m.in. zbudowanie piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczniowie przeprowadzili też burzę mózgów i zrobili listy zdrowych składników pokarmowych, które powinni stosować w codziennej diecie. Uczestniczyli również w turnieju wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu.
Projekt Zdrowe Kieszonkowe, czyli automaty ze zdrową żywnością w podstawówkach i gimnazjach, jest unikatowy w skali Europy. Umożliwia on dzieciom zakup zdrowych produktów na terenie szkoły z wykorzystaniem urządzeń vendingowyh, w których płatność odbywa się bezgotówkowo. Dzieci korzystają z kart i breloków, a rodzice mają dostęp do indywidualnego konta, gdzie mogą m.in. śledzić historię zakupów, czy ustawić dzienny limit wydatków.
Projekt ma również wymiar społeczny, wspiera dzieci z najuboższych rodzin, poprzez fundowanie im zasilonych kart do realizowania zakupów. Fundacja Zdrowe Kieszonkowe od lutego br. przeznaczyła na ten cel kilkanaście tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.