Facebook Google+ Twitter

"Zdrowe wakacje" w Zamościu. Nie bój się udzielać pierwszej pomocy!

W ramach Jarmarku Hetmańskiego, pod patronatem Ministra Zdrowia, Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu przeprowadziła akcję "Zdrowe Wakacje".

Udzielanie pierwszej pomocy / Fot. Tadeusz KowalskiAkcja miała na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także zapoznanie społeczeństwa z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zainteresowanie nią było niestety mizerne.

Szkoda, że takich pokazów nie ma więcej i, że nie prowadzi się ich np. w szkołach. Akcja ze wszech miar godna uwagi. Udzielanie pierwszej pomocy / Fot. Tadeusz KowalskiNomen omen w tym samym czasie umierał na zawał młody, 29-letni człowiek. Pomoc przyszła za późno. Być może, gdybyśmy umieli udzielić pierwszej pomocy ten człowiek by przeżył. Bo najważniejsze są pierwsze 3-4 minuty. Pamiętajmy o tym i nie przechodźmy obojętnie obok człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Prawda jest taka, że ludzie boją się udzielać pomocy. Nawet boją się podchodzić do osoby leżącej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciągle jeszcze jesteśmy "w tyle", jeśli chodzi o umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dlatego takie akcje są bardzo cenne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewciu, oczywiście masz rację, ale to teoria. W życiu bywa różnie. Być może kiedyś rozwinę ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.