Facebook Google+ Twitter

Zdrowie czy mamona?

W epoce globalnej wioski metody ograbiania bliźniego swego doprowadzono do perfekcji.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:NFZ_logo.svg&filetimestamp=20091121221639 / Fot. Karol91, domena publicznaNowy roku, nowy roku daj nam szczęście, pokój. Tak śpiewała szkolna dziatwa w zamierzchłych czasach PRL-u. Piosenki i wierszyki dla dzieci o pacyfistycznym charakterze miały odwrócić społeczną uwagę od materialnych niedoborów, będących skutkiem intensywnego dojenia gospodarki naszego kraju przez "bratni" Związek Radziecki. Czasy się zmieniły, lecz owo dojenie pozostaje nadal najskuteczniejszą metodą przywłaszczania sobie owoców cudzej pracy, czyli wyzysku człowieka przez człowieka.

W epoce globalnej wioski metody ograbiania bliźniego swego doprowadzono do perfekcji. Pod osłoną marketingowego blichtru i ogłupiającej reklamy cementuje się zmowa i współdziałanie porażonych chciwością bogaczy, dążących ciągle do powiększania zasobu posiadanych dóbr i polepszania swojej sytuacji. Tylko wtedy, kiedy dochodzi do ostrego konfliktu interesów pomiędzy suwerenami trzymającymi stery świata polityki i finansów, bezwzględny, dziki kapitalizm pokazuje swoją prawdziwą, wredną twarz.

Tak się złożyło, że wraz z zafałszowanymi życzeniami Szczęśliwego Nowego Roku, owe dominujące w życiu społeczno-gospodarczym siły zafundowały nam noworoczny pasztet w postaci bałaganu w przychodniach zdrowia i aptekach. Jest on rezultatem bezpardonowej walki o jak najkorzystniejszy podział pieniędzy, wyciskanych z żyjących w zatrutym środowisku i nieustanym stresie ludzi, zmuszonych do wydawania stale rosnących kwot na ratowanie coraz bardziej szwankującego zdrowia.

Od pierwszego dnia 2012 roku rozgrywa się na naszych oczach żenujący spektakl, którego preludium miało miejsce w ostatnim kwartale ubiegłego roku, kiedy wdrażano nową ustawę o refundacji leków. W zaciszach gabinetów trwały wtedy podchody i przepychanki, o miejsce dla leków na nowej liście, objętej refundacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia, tej części ceny leku, o którą została pomniejszona odpłatność poniesiona przez pacjenta. Teraz doszło do decydującego starcia między głównymi beneficjentami czerpiącymi zyski z lecznictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.