Facebook Google+ Twitter

Zdrowie i gwiazdy

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-11-24 16:26
 • Creative Commons

Już ojciec medycyny Hipokrates, żyjący w IV wieku przed naszą erą, różnice w temperamencie, charakterze, a także skłonności do różnego rodzaju schorzeń - wywodził ze znaków Zodiaku, pod którymi ludzie przychodzą na świat. Współczesna astrologia te zależności w pełni potwierdza. Przedstawiam wyimki wielu żmudnych badań dotyczących wpływu znaków Zodiaku na zdrowie człowieka. O wiele pełniejsze wiadomości daje rozrysowanie Kosmogramu z datą, godziną, minutą, a nawet miejscem urodzenia (szerokością i długością geograficzną).

To nie jest żadna "fikcja literacka"! Układ gwiazd w dniu narodzin ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Od wielu lat kontaktuję się i pilnie uczę od największych astrologów polskich - m. in. prof. Leszka Weresa, autora "Mandali życia". Ten nestor polskiej astrologii jest współtwórcą Ośrodka Kosmobiologicznych Analiz i Prognoz, a także Centrum Kosmoekologii Kultury. Wielokrotnie rozmawiałem z prof. Violettą Kossecką (piszącą pod znanym pseudonimem - David Harklay) - będącą wybitnym astrologiem; a także - wcześniej - z nieżyjącym już guru astrologów i jasnowidzów: Andrzejem Wesołowskim czy Alfredem Łaszowskim. Wybitnych nazwisk z tej dziedziny nauki, mógłbym wymienić jeszcze kilka.

Czy gwiazdy, znaki Zodiaku mogą mieć wpływ na nasze zdrowie? Astrologowie odpowiadają oczywiście twierdząco i to z pełnym przekonaniem. Lekarze - niepoprawni realiści - często tylko wzruszają ramionami, ale już nie wszyscy. Tymczasem już od wieków ludzie zwracali uwagę na przykład na wpływ Księżyca na ludzkie zachowania. Kiedyś wierzono, że pełnia przemienia ludzi w wilki. Dziś wiadomo - bo zostało to udowodnione na podstawie badań - że tuż po pełni w widoczny sposób zwiększa się liczba samobójstw. Niektórzy policjanci twierdzą, że pełnia zwiększa również agresywność, a tym samym liczbę przestępstw, także tych najcięższych. A lunatycy? Musi być jakiś wpływ Księżyca na mózg powodujący somnambulizm. O przypływach i odpływach mórz i oceanów - już nawet nie wspominam!

Również wpływ Słońca na nasze zachowanie wydaje się bezsporny. Na północnej półkuli liczba samobójstw wzrasta od kwietnia do czerwca, na południowej (na przykład w Australii) – od września, czyli wtedy, kiedy tam również zaczyna się wiosna i organizmy są bardzo osłabione po jesieni i zimie. Także wpływ krótkiego dnia na nasze zdrowie daje się wyraźnie zauważyć. Przyrost apetytu i - co za tym idzie - wagi, spadek libido, zaburzenia snu, osłabienie aktywności, kreatywności, skłonność do pesymizmu, nerwowość, drażliwość - wszystko to wyraźniej dokucza nam jesienią i zimą niż wiosną i latem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 27.11.2009 22:25

Przepowiedzieć komuś przyszłość to tak samo jak pozbawić go życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj nie jedna wróżka chciałaby posiąść Twoją wiedzę Marku na temat gwiazd, horoskopów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.11.2009 14:13

Panie Janie, niestety, Marek Niewiadomski nie jest moim krewnym, po prostu zbieżność nazwisk.
I dziękuję przy okazji za cudne słowa pocieszenia, ale akurat tak się składa, że ja uśmiecham się, tak pięknie jak tylko potrafię :)
Teraz uśmiecham się do Pana, czy Pan to widzi?!
***
Z podniesionym czołem, z iskrą w szarych oczach
Z piosenką radosną na ustach, na przekór światu
Maszeruję w rytm mocno bijącego serca.
Słyszę szum morza i czuję powiew halnego wiatru
Jestem tu i jestem wszędzie, jestem dniem i nocą
Uśmiechy rozdaję jak kwiaty przygodnym przechodniom
Bez skrupułów, bez złego spojrzenia, bez końca...
***
Pozdrawiam serdecznie, Julia

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.11.2009 07:54

Pięć gwiazdek zświeciłam na jasnym Markowym firmamencie, gdybym mogła zapaliłabym dwanaście za każdy znak zodiaku oddzielnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.11.2009 02:04

Alu Droga, ja o tej porze to mam tylko gwiazdy - w oczach........ :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janku "bez lunety" :)))
w Twoim blasku opisu GWIAZD, gwiazdki ocen bledną
i Marka stawiasz w rozterce wyboru między gwiazdkami a Gwiazdami ;) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.11.2009 23:51

Oj, Janku, Janku, Janku, co Ty mi w "Gwiazdy" zaglądasz?......... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.11.2009 21:57

Jak w jednym z powyższych komentarzy cyt. ,,Marek jest Wielkim Czarodziejem,, Tak jest nim, gdyż je właśnie wyczarował zamieszczając tu. :) Pani Alicjo:) W sprawie imienia mającego wpływ na nasz charakter, ma Pani zupełną rację, gdyż niejednokrotnie to znajduje odzwierciedlenie w życiu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się co do gwiazd, chociaż zastanawiam się czy ważniejszy jest tu dzień urodzin, czy czas poczęcia. Mam też swoje obserwacje i teorię, że ,że na nasz charakter wpływ ma imię jakie nosimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.11.2009 21:26

Jarku:) Nie napiszę, ze jak zwykle interesujący temat, gdyż zbyt szablonowo to zabrzmi a zasługujesz na więcej:) Napiszę tylko tak:,, Gdy rozpaczy ludzkiej najczarniejsza studnia głębokim korytarzem wrzyna się w głąb serca. Zerknij w gwiazdy i tam szukaj ukrytej w ich zakamarkach podpowiedzi…..,, :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.