Facebook Google+ Twitter

Zdrowie mieszkańców Żar znów zagrożone

Czy liberalne władze nie myślą o zdrowiu mieszkańców Żar, czy wszystko im jedno, czy może widzą w tym jakiś nowy interes?

Jeśli zapragnąłbyś zamieszkać w Żarach w województwie lubuskim, dobrze się zastanów. Położone w malowniczej kotlinie, pośród wzgórz Żarskich, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można zachwycać się widokiem Karkonoszy, ale...

Od lat mieszkańcy Żar są narażeni na ekspozycję szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery i przenoszonych wraz z zachodnimi wiatrami nad miasto przez firmę produkującą panele ścienne i podłogowe. Wiele osób doświadcza duszności i kłucia w płucach, ale sprzyjające producentowi media dalej twierdzą, że to formaldehyd ze spalin zalega w centrum miasta i dusi ludzi (uwaga: w mieście najintensywniejszy ruch samochodowy odbywa się na obwodnicy a spaliny nie są uznawane za źródło formaldehydu).

Wydawało się, że chociaż od wschodu mieszkańcy Żar będą bezpieczni, ale… Władze miasta już za kilka dni wydadzą pozwolenie na budowę kolejnego truciciela – spalarni opon. Inwestycja ma być zlokalizowana w odległości ok. 300 metrów od osiedli mieszkalnych i 200 m od kompleksów leśnych, niedaleko wysypiska śmieci oraz oczyszczalni ścieków, która co jakiś czas „wietrzy ściany” i dostarcza okolicznym mieszkańcom powodów do zatykania nosów (uwaga: poziom odorów jest oczywiście w normie).

To kolejny precedens w Żarach. Ostatnim razem pomimo walki ekologów i rezolutnych mieszkańców miasta, władze zezwoliły na budowę wysypiska śmieci na niestabilnym geologicznie terenie, w sąsiedztwie torfowiska.

Czy władze nie myślą o zdrowiu mieszkańców Żar, wszystko im jedno, czy może widzą w tym jakiś nowy interes?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

obserwator
  • obserwator
  • 23.08.2012 06:10

Dziwię się mieszkańcom Żar że nie podejmują walki z tym "układem". Czy nikt nie zdaje sobie sprawy że za kilkanaście lat masowo będą się rodzić jakieś zmutowane potworki. Młode małżeństwa zamiast cieszyć się potomstwem będą przeklinać ten świat. Każdy mieszkaniec Żar wie kto za wszystkie dotychczasowe decyzje odpowiada i dlaczego tak się dzieje. Rekordowe bezrobocie i bieda w tym miasteczku są wynikiem wieloletniej polityki miejscowych władz. Jak słyszę wypowiedzi młodych ludzi że firma produkująca panele jest dobra i dzięki niej mają pracę to sie nie dziwię że tak jest. Kompletny brak świadomości o stopniu zatrucia środowiska w którym zyją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.