Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17175 miejsce

Zdrowie w twojej (chorej) ręce

Okres oczekiwania na udzielenie świadczenia wynosi 9 lat. Czy tyle czasu można żyć, pracować ze złamaniem kości nadgarstka prawej ręki?

Skan zaświadczenia / Fot. Dorota Michalczak Ponad 7 miesięcy temu 24-letni młody człowiek, grając w piłkę doznał urazu nadgarstka prawej ręki (złamanie kości łódeczkowatej). Rękę unieruchomiono zakładając na jeden miesiąc w gips. Niestety, po tym czasie złamana kość się nie zrosła. Po dość długim oczekiwaniu w kolejce, młodego przyjął ortopeda, który skierował go na dalsze leczenie do szpitala w Poznaniu.

Po wizycie w szpitalu młody człowiek doznał szoku. Na dalsze leczenie (operacyjne zespolenie złamanej kości), ma szansę w 2022 roku (patrz skan zaświadczenia). Jak żyć 9 lat z bolącą, puchnącą ręką. Fakt, nie jest to zabieg ratujący życie, więc może sobie poczekać. Tylko, co będzie potem?

Młody, w nadziei na szybsze leczenie, udał się do innego szpitala, gdzie usłyszał odpowiedź, że takimi drobnymi sprawami się tam nie zajmują. Umowa o pracę z chorym została rozwiązana - wykorzystany limit zwolnienia chorobowego. ZUS przyznał świadczenie rehabilitacyje na okres 4 miesięcy.

Co dalej? Młody rwie się do pracy, nie wyobraża sobie dalszego siedzenia w domu.

Moja rada to wziąć pożyczkę i leczyć się dalej prywatnie. Wówczas chory ma szansę na operacyjne zespolenie kości "od ręki", i zyskania w niej sprawności w okresie 3 miesięcy. Z tym że to kosztuje!
Poradźcie młodemu, jak ma dalej żyć, postąpić, żeby zyskał sprawność i jak najszybciej wrócił do pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Młody już pracuje. Ręka jest sprawna, chociaż czasami przy cięższej pracy pobolewa.
Są szanse na odzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia, za przeprowadzoną prywatnie operację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest coś, co najbardziej mnie rozgrzewa do czerwoności w tym systemie w jakim pracuję. Mogę wskazać dziesiątki sytuacji, gdzie system wymusza na pacjencie, aby wysupłał swoje dodatkowe grosze na wspomożenie ochrony zdrowia, a lekarze są zmuszeni brać w tym udział.

Właściwie mogą nie brać... przecież mogą się zwolnić i zająć się czymś innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było innego wyjścia. Młody musiał pójść do prywatnej kliniki, i już po zabiegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak więc w majestacie prawa działa system państwowej służby zdrowia. System, którego chciała większość wyborców. Jak mawiał Stefan Kisielewski : "to nie kryzys, to rezultat".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Palińska Wczoraj 21:31

Jadziu to coś okropnego. Zawodzi nas system, czy człowiek?
W tym wszystkim cierpi chory, który powinien mieć odpowiednią pomoc. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić założenia gipsu, bez wcześniejszego wykonania zdjęć. To lekkomyślność i kpina ze strony osób, które mają nieść pomoc a nie szkodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko polecam temu młodemu człowiekowi mój szpital! U mnie gips zaklada sie na nieprześwietloną nogę i oczekuje na cud! Gorzej jeśli po zdjeciu gipsu okaże się, ze noga nie była złamana tylko zerwane więzadło. Czy to nie jest chore?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, dziękuję za informację. Warto to wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zespolenie to praca 2-3 osób a pobranie szpiku igłą i strzykawką może groźnie brzmi ale jest szybkie i proste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdobyłam trochę wiedzy.
Cały zabieg zespolenia kości, to 1 godzina pracy kilku osób. Do zabiegu koniecznie trzeba od chorego pobrać z talerza kości biodrowej potrzebną ilość szpiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Justyna-Maria Bartkowiak Wczoraj 23:15

Justyno, jesli młody zwrócił się o pomoc to staram się jak mogę, nie tylko jako DO ale człowiek. Dodzwoniłam się do LORO w lubuskiem i dowiedziałam sie że jest tam lekarz z prywatnej kliniki w Poznaniu, który by się tego podjął ale.... operuje tylko 2 dni w miesiącu.
Więc szanse marne.
Trzeba było młodego wysłać do Poznana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.