Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22600 miejsce

Zdrowo i sportowo w Rudzie Śląskiej

30 maja br. na Stadionie POGOŃ Ruda Śląska odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Prezydent Miasta Ruda Śląska. Prawdziwe piłkarskie emocje towarzyszyły zarówno samym uczestnikom jak i kibicom. Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Trening pokazowy Polish Soccer Skills z wychowankami MKS Tak obchodzono w minioną sobotę 20 – lecie Dni Profilaktyki w Rudzie Śląskiej - wydarzenie sportowe pn.: „Żyję zdrowo – na sportowo”, którego głównym organizatorem był Miejski Klub Sportowy „Pogoń Ruda Śląska”, który od 95 lat zajmuje się trenowaniem piłki nożnej.
Otwarcie samego turnieju odbyło się 25 maja. Na specjalnie zwołanej w tym celu konferencji prasowej wyłoniono cztery drużyny: Urząd Miasta vs Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, Komenda Miejskiej Straży Pożarnej W Rudzie Śląskiej vs Rodzice MKS „Pogoń Ruda Śląska”, które zmierzyły się w sobotnie popołudnie na murawie. Konferencja otwarcia Turnieju o Puchar Prezydent Miasta Ruda Śląska / Fot. Agnieszka
Komentarz do treningu po prawej Krzysztof Kunik - Prezes PSS, po lewej Kamil Radomski - psycholog sportowy / Fot. AgnieszkaZanim 30 maja drużyny rozpoczęły swoje zmagania na murawie, wychowankowie MKS „Pogoń Ruda Śląska” uczestniczyli w specjalnym treningu pokazowym prowadzonym przez Krzysztofa Kunika – prezesa Polish Soccers Skills, który wyjaśniał tajniki treningów motorycznych prowadzonych zgodnie z hiszpańskimi standardami treningów piłkarskich oraz Kamila Radomskiego – psychologa sportowego.
Około godziny 14:45 nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju o Puchar Prezydent Miasta Ruda Śląska, w którym wzięli udział organizatorzy oraz Zastępca Prezydenta Miasta Pan Michał Pierończyk i Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Pani Mirosława Gamba.
Inauguracji na murawie dokonała Pani Małgorzata Hoszek – Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Inauguracja turnieju / Fot. Agnieszka Alkoholowych w Rudzie Śląskiej w towarzystwie Marcina Baszczyńskiego - wychowanka rudzkiej Pogoni. Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy drużyną Urzędu Miasta, a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. 30 minut zmagań przyniosło zwycięstwo dla PWiK Sp. z o.o. nad drużyną Urzędu Miasta. W drugiej kolejce zmierzyli się strażacy z Miejskiej PSP oraz rodzice MKS „Pogoń Ruda Śląska” z przewagą Pogoni nad strażakami.
W przerwach między meczami kibice mogli podziwiać występy grup tanecznych „4 dance” i „4 soul” z rudzkiego klubu „RSM Country”.
Jeden z uczestników wydarzenia z Arturem Sobiechem / Fot. AgnieszkaWielką niespodziankę sprawił uczestnikom imprezy Artur Sobiech – rudzianin, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rudzkim Grunwaldzie, obecnie piłkarz Hannoveru 96, który również uświetnił imprezę swoją obecnością.
Mecze finałowe przyniosły wiele emocji. Mimo zaklinania pogody przez znakomitego konferansjera Marka Brachmana rozgrywki o pierwsze i drugie miejsce odbyły się w strugach deszczu. Determinacja zawodników była jednak ogromna, w świetnym stylu walczyli do samego końca. Zwycięzcami tegorocznego Turnieju o Puchar Prezydent Miasta Ruda Śląska została drużyna rudzkich wodociągów, która pokonała rodziców z MKS „Pogoń Ruda Śląska” wynikiem 4-0. Trzecie miejsce przypadło strażakom.
Atrakcje dla dzieci / Fot. AgnieszkaOprócz zmagań na murawie dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Zbudowano m.in. wesołe miasteczko z dmuchanymi atrakcjami. Wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska każdy chętny mógł sprawdzić się jako snajper – strzelając gumowymi kulami do tarczy. Swoje stoiska miały również: Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Klub im. H. Dunatana, Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń w Rudzie Śląskiej”, Rzymskokatolicka Parafia św. Boboli. Dla chętnych udostępniono wozy strażackie, śmieciarkę oraz pojazd specjalistyczny PWiK.
Mimo niesprzyjającej aury dobry humor nie opuszczał wszystkich do samego końca, a to był jeden z głównych celów organizatorów. Jak sami podkreślają była to pierwsza tego typu impreza przygotowana przez MKS POGOŃ dla mieszkańców miasta Ruda Śląska.
- „Sportowe emocje w duchu FAIR PLAY. Zanim powstał projekt zadaliśmy sobie proste pytania kto jest najważniejszy w życiu każdego dziecka? Kto powinien dawać dobry przykład, aby młodzi ludzie potrafili odnaleźć się w życiu dorosłym. Odpowiedź przyszła bardzo szybko – MY RODZICE. Chcemy zarażać wszystkich pozytywną energią. DNI PROFILAKTYKI wydawały nam się idealną okazją, by wraz z Urzędem Miasta zachęcić wszystkich mieszkańców i tych małych i tych trochę starszych do zdrowego życia – na sportowo. Idea jest prosta my rodzice dajemy przykład naszym dzieciom. Nie ma nic piękniejszego, niż uśmiech dziecka po udanym zagraniu, czy wspaniałej interwencji bramkarza. Radość rodzica po wygranym meczu swojej pociechy bezcenna… Chcemy, aby nasze dzieci były dumne także z nas – rodziców”. – podkreślał Adam Markiefka Prezes Zarządu MKS „Pogoń Ruda Śląska”

Uczestnicy 20 Dni Profilaktyki zgodnie potwierdzają, że turniej był świetną okazją do wspólnej zabawy. Jak podkreśla jedna z uczestniczek tego wydarzenia „Jesteśmy pod wrażeniem przygotowania całości imprezy. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Pamiętamy czasy kiedy na stadionie POGONI odbywały się piłkarskie rozgrywki i była to jedna z głównych atrakcji weekendów. Chcielibyśmy, aby w naszym mieście odbywało się więcej tego typu wydarzeń, jest to dobry sposób na spędzanie czasu w gronie rodziny i znajomych. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do wspólnego zdrowego biesiadowania na sportowo”.
Mecz finałowy / Fot. Agnieszka Wręczenie pucharu i medali dla zwycięzców PWiK Sp. z o.o. / Fot. Agnieszka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.