Facebook Google+ Twitter

Zdrowotna moc lasu [Zdjęcia]

Potrzebujesz wytchnienia od problemów dnia codziennego? Idź do lasu! Badania naukowe dowodzą, że w naturalnym środowisku jakim jest las, ludzie o wiele szybciej wracają do zdrowia i równowagi psychicznej, niż w otoczeniu miejskim.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Potrzebujesz wytchnienia od problemów dnia codziennego, albo sprzyjającego klimatu do przemyślenia sobie pewnych spraw? Idź do lasu. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Potrzebujesz wytchnienia od problemów dnia codziennego, albo sprzyjającego klimatu do przemyślenia sobie pewnych spraw? Idź do lasu. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@ Sławek Urzykowski
Panie Sławku, z pewnością tym rowerowym "odważniakom" ciśnienie spadło dopiero w domu. Wprawdzie to reakcja odwrotna ich organizmów, bo to w lesie ciśnienie powinno spadać, no ale w takiej sytuacji, w jakiej się znaleźli - jest zrozumiałe... Teraz pewnie sami z tej sytuacji żartują. To i my możemy.
A grzybki, i owszem, są. Tyle, że Niemcy jakoś tutaj nie zbierają. Ponoć po Czarnobylu tak się dzieje. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię chodzić po lesie i zbierać grzyby. A ten na taki mi wygląda. Ciekawe, czy wolo ich tam zbierać ? Aż mnie ślinka poleciała, na samą myśl o grzybach duszonych z cebulą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne foteczki zachęcają do odwiedzenia lasu. I tak planowałem wycieczkę rowerową do Puszczy Kampinowskiej, bo blisko jej mieszkam. Często jeżdżę po lesie rowerem i tylko wyznaczonym szlakiem, bo łatwo zabłądzić...Już "odważniakom" pomagałem, ledwie ich usłyszałem. Nie mieli już siły jechać po piaszczystych ścieżkach i prowadzili rowery. Całe picie mnie wypili a ja pomogłem im wydostać się z lasu. A co do ich ciśniena, to nie wiem, ale pewnie spadło im, jak dojechali do domu...:) Pozdrawiam i (5) zostawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Dorota Michalczak
A nie, Pani Doroto, nie zostanie Pani w lesie... Hihihi...! w każdym bądź razie - nie z powodu lasu. Bez obaw może Pani nadal spacerować. Te "obniżenia" dotyczą osób z podwyższonymi parametrami z powodu choroby lub stresu. Las pomaga, a nie szkodzi. Mam przykład m.in. w mojej Mamie. Jest już staruszką... i ma także problemy z niskim ciśnieniem i tętnem, ale z lasu za każdym razem wraca z lepszym samopoczuciem. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie - pospacerowałam po pani lesie, lecz zaniepokoił mnie fakt ze "Kiedy przebywamy w lesie, ciśnienie krwi nam się obniża, spada tętno, mamy także niższe stężenie kortyzonu"
Z tego wynika że do lasu nie powinnam wchodzić bo, mam niskie ciśnienie i tętno około 10 razy na dobę spada mi poniżej 40.
I czasem, mogę w lesie zostać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz
Rzeczywiście śmieszne... że "kleszcze drzemią". Ale skoro już mowa o kleszczach, to proszę sobie wyobrazić, że choć całe życie wędruję po lasach, jeszcze nigdy żaden "skubaniec" mojej krwi nie skosztował. Pewnie zaraz Pan powie, że moja krew im nie odpowiada. Być może! Ale ja i tak szczepię się przeciw kleszczom... strzeżonego Pan Bóg strzeże. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ BARBARA Romer Kukulska
Tak, tak, Basiu, słyszałam, że poezji tu nie lubią... Ale ten mój wierszyk, to żadna poezja, to zwykła rymowanka. Poezję to ja w duszy mam... i nie dzielę się nią zbyt chętnie.
Widzę, że obie lubimy oglądać i słuchać co w lesie piszczy. A zwłaszcza nad przepaścią. (śmiech). Chyba nawet na profilu podobne zdjęcia mamy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poezja,z dużej litery i poezja z małej.
A podobno tu poezji nie lubią...

też lubię "polatać" po lesie i podziwiać jak rosną drzewa na skalistych urwiskach. nastromiznach, niedostępnych, jak potrafią obrosnąć przeszkodę, jak "czują" swoje środowisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak:

Las to cudowna ostoja przyrody...
Zieleń, orzeźwiająca woń, ptaszków trele,
Cichutki szum źródlanej wody,
Spokoju oaza, ukojenia w nim wiele.

Akurat wróciłam z porannej "bieganiny" po lesie, bo:

W lesie najpiękniej o brzasku...
Kiedy mgłą osnute jeszcze,
Kiedy słońce nabiera dopiero blasku,
Kiedy na wpół uśpione jeszcze...

Dziękuję za miłe komentarze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja już niedługo wyjeżdżam właśnie do lasu. I bardzo się z tego cieszę. Piękne i mądre podpisy. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.