Facebook Google+ Twitter

Zdrowy i aktywny wypoczynek z psem

Wiele osób posiada psy, które bardzo chętnie uczestniczą we wspólnych zabawach. Chciałbym zaproponować nową dyscyplinę dogfrisbee która zrobiła furorę w USA i Europie Zachodniej a teraz ma szansę zadomowić się w naszym kraju.

W nadchodzący weekend - 2 i 3 września w Warszawie – Powsinie odbędzie się impreza frisbee Puchar Mazowsza i finał krajowy Dog Chow Disc Cup. Dogfrisbee to dyscyplina, w której uczestniczy zawodnik i jego pies. Polega na rzucaniu na odległość dyskiem, który przed upadkiem na ziemię musi złapać pies,

Mariusz Guzowski & Karmel Fot. Jarosław Zalewski
Na temat tej imprezy oraz dyscypliny Dogfrisbee rozmawiam z uczestnikiem finału krajowego Mariuszem Guzowskim, który wystąpi z psem Karmelem.

– Witaj Mariusz , na czym dokładnie polega dyscyplina w której bierzesz udział?
–Witam. Dyscyplin jest wiele, a te, w których my będziemy sprawdzać swoje umiejętności to: Freestyle i Minidistance. We Freestyle chodzi o to, by w czasie 2 minut zaprezentować pokaz umiejętności współpracy z psem. Taki swoisty taniec z psem, z elementami różnych figur, tricków i technik rzutu frisbee. Wszystko ma się odbywać płynnie, z własnym podkładem muzycznym. Minidistance to konkurencja na dystansie, w której na wytyczonym polu rozmieszczone są strefy, za które dostaje się odpowiednią ilość punktów. Dodatkowo, kiedy pies złapie talerz w powietrzu, dostaje 0,5 punktu. Na wszystkie rzuty ma się 1,5 minuty - podliczone zostaje 5 najlepszych rzutów. Obie konkurencje są bardzo widowiskowe.

– Od jakiego czasu zajmujesz się frisbee?Mariusz Guzowski & Karmel Fot. Jarosław Zalewski
– Zaczeliśmy około 1,5 roku temu. Początek jak pamiętam to dwa niebieskie dyski odkupione od kolegi Dariusza Radomskiego, który sprowadził Dogfrisbee do Polski. Mnie ujęło w tym sporcie to, że aby trenować, nie muszę tracić czasu na dojazdy, czy ustawianie przeszkód. Po prostu wychodzę z psem na spacer i już trenuję.


– Jakie psy najlepiej nadają się do uprawiania tej dyscypliny?
– Każdy zdrowy pies może trenować. Powinien lubić aportowanie i wspólną zabawę.

– Występujesz ze swoim psem Karmelem , opowiedz o nim.
– Karmel to istny żywioł, mimo że zaczął już szósty rok życia. Sądzę że bierze się to stąd, że poświęcam mu trochę więcej czasu niż przeciętny właściciel psa..

KarmelFot. Jarosław Zalewski– Proszę jeszcze o szczegóły weekendowej imprezy frisbee.
– To dwudniowa impreza. W sobotę zobaczymy zmagania o Puchar Mazowsza w konkurencjach Freestyle, Minidistance i Superminidistance , w których oprócz występującej kadry polskiej gościć będziemy sąsiadów z Republiki Czeskiej. Dodatkowo pomiędzy konkurencjami będą przedstawiane indywidualne pokazy, Serdecznie polecam będzie, na co popatrzeć. Niedziela to już zmagania najlepszych z najlepszych czyli Finał krajowy DCDC. Oj tu będzie się działo...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.