Facebook Google+ Twitter

Zdrożeje gaz, węgiel i koks

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 08:12

Czeka nas podwyżka cen gazu ziemnego do kuchenek i ogrzewania. "Gazeta Prawna" pisze, że projekt nowej ustawy akcyzowej zakłada zmiany w opodatkowaniu gazu ziemnego używanego m.in. w kuchenkach i do ogrzewania.

Dziennik wylicza, że zmiany będą dotyczyć także węgla i koksu. "Gazeta Prawna" wyjaśnia, że węgiel i koks mają być zwolnione z akcyzy do początku 2012 roku, natomiast gaz opałowy, wykorzystywany do celów opałowych do 31 października 2013 roku.

Wiceminister finansów Jacek Kapica wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem, że do tych zmian obliguje nas Unia Europejska. Jego zdaniem, wzrost cen po objęciu akcyzą węgla i koksu będzie wynosił około 5 procent. Kapica dodał na łamach "Gazety Prawnej", że objęcie akcyzą gazu ziemnego wynika z zasady powszechności opodatkowania wszystkich produktów energetycznych.

Według dziennika, od 2009 roku stawka akcyzy na gaz ziemny, węgiel i koks wyniesie 1,18 złoty za gigadżul. Po wprowadzeniu akcyzy na gaz ziemny może doprowadzić do wzrostu ceny gazu ziemnego również o 5 procent.
Cały artykuł o akcyzie na produkty energetyczne- w "Gazecie Prawnej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.