Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22504 miejsce

Zdumiewająca kariera i spektakularny upadek Rockefellera

Jak to możliwe, by przez 30 lat jeden człowiek mógł udawać kuzyna angielskiej królowej i spadkobiercę rodu Rockefellerów, nie budząc przy tym podejrzeń? Czy żona może nie wiedzieć, kim naprawdę jest najbliższa jej osoba? Na te pytania odpowiada książka "Dziwny przypadek Rockefellera" Marka Seala.

okładka / Fot. Znak"Dziwny przypadek Rockefellera" stanowi autentyczną, choć niewiarygodną, historię najsłynniejszego seryjnego oszusta znanego powszechnie jako Clark Rockefeller. Urodził się jako Christian Gerhartsreiter w niewielkiej miejscowości Bergen w Niemczech. Jednak już jako młody chłopiec czuł się kimś lepszym od innych i chciał się wyrwać z prowincji. Był przy tym nieznośny i rozpieszczony, a także lekceważył innych. Uważał, że wszystko mu się należy i zasługuje na wyższy poziom życia, który zagwarantuje mu wyjazd do Stanów Zjednoczonych...

Jak podają jego dawni koledzy ze szkoły: Musiał wyglądać szpanersko. Musiał się wyróżniać. (...) Chodził do szkoły w garniturze. Nie w stroju bawarskim, tylko w garniturze, jak tutaj ludzie noszą tylko do kościoła w niedzielę lub na ślub. (...) Zawsze starał się zaimponować wszystkim w klasie. Był bardzo inteligentny. Czytał dużo klasyków. Kiedy mieliśmy jedenaście, dwanaście lat, przytaczał nam zupełnie niewiarygodne cytaty. Za swój cel wyznaczył sobie ucieczkę. Christian mówił nam: "Bawaria to jeden wielki szajs. Jeśli ktoś chce mieć lepsze życie, musi wyjechać do Ameryki".

Jego marzenie spełniło się w wieku 17 lat, gdy przyleciał do Ameryki, by rzekomo kontynuować naukę. Od tej pory zaczął wprowadzać w życie swój skomplikowany plan wejścia do elitarnych, amerykańskich salonów. Do osiągnięcia swoich celów potrzebował jedynie zielonej karty, która umożliwiłaby mu spełnienie amerykańskiego snu.

Christian przez 30 lat pobytu w Stanach przybierał różne tożsamości: Christopher Chichester, Christopher Crowe i najbardziej spektakularna – Clark Rockefeller. Manipulował ludźmi i wykorzystał ich do swoich celów. Miał swój schemat działania, który opanował do perfekcji. Pojawiał się znikąd w danej miejscowości czy mieście, w którym chciał się osiedlić. Znakomitymi manierami, nienagannym strojem i akcentem absolwenta najlepszych amerykańskich uczelni zjednywał sobie najbardziej zamożnych obywateli. Zaczynał od zapoznania się z mieszkańcami od regularnych wizyt w kościele. Oczarowywał tamtejsze kobiety, które jadły mu z ręki i pomagały mu wejść do społeczności. Niedługo potem stawał się jednym z nich, dzięki czemu nikt nie podważał jego wiarygodności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Wiedziałam, że Ci się spodoba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam książkę. Pasjonująca lektura, którą także polecam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
analityk
  • analityk
  • 18.07.2012 00:31

Khe -- o ile sądy w Stanach są opanowane przez komunistów... to masz rację. szkoda, że nie przeczytałeś artykułu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Khe
  • Khe
  • 17.07.2012 19:31

Rockefeller oszustem??? Biznesmenem, człowiekiem sukcesu - więc w oczach komunistów oszust...

Komentarz został ukrytyrozwiń
z U.S.
  • z U.S.
  • 17.07.2012 18:36

Oczywiscie, Pani Weronika napisała dobrą rekomendację ksiazki. Ma dobre pioro i jest rzetelna. Szkoda tylko, ze marnuje swój talent na pop-kulturę marnego rzedu zamiast na Kulture. I oczywiscie, ze szukam zwady; bo dla dobra sprawy warto sie powadzic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, zapisałam do kolejki :P
Panie Piotrze, dziękuję. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@z U.S. - "...A dobrych ksiazek, fascynujacych nie tlumaczy sie na j. polski...", Coś mi się wydaje, że albo nie czytasz książek, albo szukasz dziury w całym. Dobra rekomendacja książki pani Weroniko - pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z U.S.
  • z U.S.
  • 17.07.2012 09:13

Sorry, jest cos nawet po polsku o Pacepa'ie: http://www.eioba.pl/a/1z9v/rosyjscy-szpiedzy-przyszlosci (A juz myslalem, ze zyje w 'szajsowatej' Bawarii, gdzie wg fake-Rockeffeller'a nic nie ma! Ale ten Gerhartsreiter glupi; przyjechal by do Polski!)

Komentarz został ukrytyrozwiń
z U.S.
  • z U.S.
  • 17.07.2012 08:03

Czy to nie przesada? Interesowac sie oszustem matrymonialnym, poniewaz napisano o nim ksiazke i nakrecono mini-serial dla TV? A dobrych ksiazek, fascynujacych nie tlumaczy sie na j. polski; jak chocby ksiazki autora: Ian Mihai Pacepa [wbij w Google].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby geniusz? A raczej pewny siebie manipulator. Recenzja mnie zaintrygowała i ciekaw jestem, jakie poniósł konsekwencje (i czy w ogóle) za swoje postępowanie? Dlatego ustawiam się pierwszy w kolejce po tę książkę ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.