Facebook Google+ Twitter

Zduńska Wola: Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało plantację marihuany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 12:39

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało plantację kilku tysięcy doniczek z marihuaną. Policjanci odkryli plantację w trzypiętrowym, dawnym budynku szkoły podstawowej w Zduńskiej Woli w województwie łódzkim.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Mariusz Sokołowski, plantacja jest jedną z największych wykrytych do tej pory hodowli narkotyku w Polsce.

Policjanci ujawnili 720 sadzonek konopi indyjskich, 20 kilogramów tzw. skunu, czyli kwiatostanu żeńskiego a także ponad 170 kilogramów suszu. Dodatkowo na terenie posesji znajdowało się kilka tysięcy doniczek szczepów konopi, przygotowanych do kontynuacji uprawy.

Jak tłumaczy Mariusz Sokołowski, plantacja była bardzo dobrze zorganizowana. W pomieszczeniach policjanci odnaleźli profesjonalny sprzęt nawadniający i grzewczy. Były transformatory i lampy do nasłoneczniania uprawy. Dodatkowo budynek szkoły był zabezpieczony w system alarmowy połączony z agencja ochrony.
Policja zatrzymała już cztery osoby, zostaną im postawione zarzuty - między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.