Facebook Google+ Twitter

Zdziczała dyskusja

Prokurator generalny Andrzej Seremet zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę, która dopuszcza możliwość strzelania do psów i kotów, które błąkają się na terenach obwodów łowieckich.

W ostatnim tygodniu głośno zrobiło się o odstrzale, jak formułuje ustawa, „zdziczałych” psów i kotów. Jak można się domyślić myśliwi srogo protestują, wymachują swoimi dubeltówkami, bo skoro nie są w stanie wziąć na muszkę żadnego jelenia, to mogli chociaż upolować jakiegoś bezdomnego kundelka.

Myśliwi optując za odstrzałem, tłumaczą swoją postawę zagrożeniem jakie stanowią koty i psy dla okolicznych społeczności. Pewnie i trochę racji mają, jednak z historii wiemy, że człowiek z bronią w ręku może znaleźć sobie wiele powodów do tego, by z niej skorzystać, zgodnie z maksymą "człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi".

Strach tylko pomyśleć, co będzie jak bezdomni ludzie zaczną się błąkać na terenach obwodów łowieckich. A propos Mer Czyty, stolicy położonego na Syberii Kraju Zabajkalskiego, Anatolij Michalow całkiem niedawno popisał się smacznym dowcipem, z którego musiał się gęsto tłumaczyć, powiedział cytuję: "Niestety nie posiadamy licencji na odstrzał bomów (bezdomnych), a innych legalnych sposobów na uporanie się z nimi dzisiaj nie ma". Pogratulować bystrości języka, szkoda jedynie, iż połączenia z mózgiem brak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gościu chyba nigdy nie pogryzł cię taki pies ,nie masz też dzieci idących przez pole do szkoły, kiedyś broniłem sąsiadkę idącą z drugiej zmiany i to w mieście przed takim jak piszesz kundelkiem. Gdybym nie dobiegł z dużym kijem nie wiem jakby to się zakończyło a daje słowo na pewno ta kobieta nie sprowokowała tego kundla . Nie przyrównuj ludzi do psów .Nie wiem czemu nie dochodzą do twojej głowy fakty zagryzania dzikich zwierząt przez zdziczałe psy co brak połączenia z mózgiem . Nigdy nie byłem nie jestem i nie zamierzam być myśliwym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.