Facebook Google+ Twitter

Zdziczała niepodległość

Nasza historia jest jak gnijąca rana, która infekuje naszą współczesność. Dzisiejsze Święto Niepodległości to obraz klęski i straconej szansy. To obnoszenie z nienawiścią narodowych, już nie symboli, ale upiornych atrap.

Miało być, jak deklarowali organizatorzy, spokojne i radosne świętowanie. Ale czy na takie świętowanie przychodzi się w maskach ukrywających twarze, z pałkami, cegłami, petardami, racami ? Czy na czele takiej demonstracji niesie się transparent z napisem: "Faszyzm niejedno ma imię"? Hasło:"Lewackie kurwy" obok "Bóg, Honor, Ojczyzna"? Chciałoby się powiedzieć: jaki Bóg i Honor taka i Ojczyzna. I okrzyki: Polska cała, ale biała! Zakaz pedałowania! A potem atak kilkuset nacjonalistów, neofaszystów i kiboli na policję, zabezpieczającą przemarsz.

Niszczenie chodników, barier, podpalanie samochodów...Co to ma wspólnego z miłością Ojczyzny? Rzecznik ONR, Marian Kowalski butnie bredzi, że "wrogowie narodu zakłócają jego święto, wspomagani przez bandytów z Niemiec". JEGO święto! Ale chyba nie w jego kraju. Może na Kubę, wodzu.
Kto posiał te "chwasty i kąkole" na naszej ziemi ?

Patron Dmowski

Zadymiony racami wiec "patriotów" pod pomnikiem Romana Dmowskiego; głównego ideologa polskiego nacjonalizmu, politycznego przeciwnika Józefa Piłsudskiego, posła do rosyjskiej Dumy, zwolennika polskiej lojalności wobec Imperium Rosyjskiego, antysemity, który głosił, że Żydzi szkodzą interesom Polski i Rosji, honorowego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej.

To ci dopiero patron ! I znowu krzyże przy pomniku. Polska skrajna prawica gra na frustracji młodego pokolenia. Marzy jej się rozwalenie wszystkiego. Na gruzach zbudują swój nowy świat dla swoich. Nie dajmy się nabierać. Czas wyjść z europejskiego zaścianka. Ba, ale z kim ?Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To pani Moniko, proszę sobie wyobrazić, że ONR i Młodzież Wszechpolska, to organizacje wbrew pozorom bardzo zdyscyplinowane. Można im wiele zarzucić, ale nie taką głupotę, że z takimi hasłami ruszałyby na Marsz Niepodległości ;-)

A, i jeszcze jedno. Na demonstracjach wykrzykuje się hasła w stylu; "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!" Czyli zdania pseudowierszowane, konstruowane głównie na amfibrachach. Niech pan sobie rozpisze akcenty na "Polska cała, ale biała! Zakaz pedałowania" a później spróbuje to wykrzyczeć. Pierwszy człon na trocheju, tudzież dytrocheju(/_ /_ /_ /_ ), a drugi na czym? (/_ _ _ _ / _)? Brak rytmiki, a na demonstracjach wykrzykuje się hasła rytmiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie relacja "od tej drugiej strony". Nie wiem jak było naprawdę, ale szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić nagłą przemianę nacjonalistów i neofaszystów w łagodne baranki, brutalnie krzywdzone przez antyfaszystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
  • czytelnik
  • 13.11.2011 13:46

@Józej Jasielski- był pan na miejscu czy oglądał pan przyjazną i obiektywną TVN?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Panowie, skręceni w prawo, widziałem te hasła wielokrotnie w telewizji, słyszałem te okrzyki i słyszeli też inni, którzy wypowiadali się na wizji. Panie legionisto Gustawie / to rzymskie legiony ? /i takoż panie Michale i drogi Anonimie, któremu ciągle policjant kojarzy się z SB / można to wyleczyć / - nie ma we mnie jadu nienawiści. Odpuszczam Wam Wasze, co nie moje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co pan za pierdoły gadasz? Płaci, ktoś panu za wypisywanie takich bredni? " I okrzyki: Polska cała, ale biała! Zakaz pedałowania! A potem atak kilkuset nacjonalistów, neofaszystów i kiboli na policję, zabezpieczającą przemarsz." Le-gio-ni-stów! Przesylabuj pan i naucz się na pamięć. Po za tym kłamie pan mówiąc o takich okrzykach.

Zresztą zerknąłem na pański profil. Jak rozumiem wczoraj przyjechał pan z Gdyni, gdzie mieszka wedle informacji profilowej, i zobaczył cóż tam się działo, tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest pan chory z nienawiści!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolnypolak.pl
  • wolnypolak.pl
  • 12.11.2011 09:12

świetnie zorganizowana akcja SB polegająca na odseparowaniu bardziej radykalnej młodzieży i napuszczeniu na policje w celu wyłapania jej naturalnych przywódców a następnie zmuszeniu do podpisania lojalki Metody bardzo czytelne i skuteczne stosowane i sprawdzone w wielu innych sytuacjach na pochwałę zasługuje też świetna współpraca telewizji SB

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaPolska
  • zaPolska
  • 11.11.2011 23:51

Raczej europa pójdzie niebawem zaściankę śmietnika historii

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.