Facebook Google+ Twitter

Zdzieszowice Karaoke Show, czyli przez muzykę do serc

1 lutego 2008 r. w zdzieszowickim kinie "Odrodzenie" odbędzie cię impreza charytatywna "Zdzieszowice Karaoke Show", z której dochód zostanie przeznaczony na Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

"Zdzieszowice Karaoke Show" organizowane jest przez grupkę aktywnych gimnazjalistów, którzy już drugi rok są mocno zaangażowani w pomoc opolskiemu hospicjum dla dzieci. Młodzi ze Zdzieszowic nie spoczęli na laurach po sukcesie zeszłorocznej akcji charytatywnej i z głowami pełnymi pomysłów organizują niekonwencjonalne sposoby, aby pomóc ciężko chorym dzieciakom.
logo "Zdzieszowice Karaoke Show" / Fot. majkel_em
W zeszłym roku zorganizowali akcję charytatywną „Być radosnym”, podczas której zebrali ponad 2800 zł na rzecz hospicjum. Realizując tę akcję, m.in. wystawili autorską sztukę "Niby-Czerwony Kapturek", zorganizowali aukcję przedmiotów od nauczycieli, przeprowadzili loterię na wernisażu prac zdzieszowickich plastyków i zlicytowali przedmioty od polskich gwiazd, np. G.Halamy, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Reni Jusis, Stachurskiego, , J.Radka, K.Hołowczyca oraz K. Marcinkiewicza i innych. Ich akcja została wybrana przez komisję konkursu IDEA 2007 jako "Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie w Polsce".

W tym roku zdecydowali się, aby ponownie zrobić coś, dla tych poważnie chorych dzieci, od których emanuje ciepło, dobroć i wielki optymizm. Wiele razy zadawane im są pytania, dlaczego pomagają DHD, na które odpowiadają: - Uważamy, że opolskie hospicjum dla dzieci, jest instytucją, która najbardziej potrzebuje naszej pomocy. Chore dzieci wciąż czekają na drogi sprzęt, często lekarzom brakuje na zakup leków.

Tegoroczna impreza będzie przede wszystkim polegała na przeprowadzeniu konkursu karaoke, w którym udział wezmą uczniowie wszystkich zdzieszowickich szkół. Każdą szkołę reprezentować będą 3 osoby, wyłonione podczas wewnątrzszkolnych eliminacji. W czasie finału „Zdzieszowice Karaoke Show” wystąpią one przed szeroką publicznością i zostaną ocenieni przez profesjonalne jury, w którym zasiądzie m.in.. Izabella Skrybant – wokalista Tercetu Egzotycznego i Paulina Leneda - zwyciężczyni "Szansy na Sukces". Laureaci otrzymają cenne nagrody, które sponsorują lokalni przedsiębiorcy, m.in. "Marilyn" - studio fryzjerstwa i wizażu, "Solarium Dominicana", "Babiak" - salon meblowy, "Ardom - Nieruchomości", "Wegatur" - firma przewozowa.

Jednak ta impreza to nie tylko konkurs piosenki. 1 lutego w kinie „Odrodzenie” będzie prowadzony również sklepik muzyczny, w którym będziemy sprzedawać płyty z autografami gwiazd, np. Sophie Ellis - Bextor, Dody, Golec uOrkiestry, Anna Marii Jopek, Łez, Krystyny Prońko, Ewy Błaszczyk, Ivana Komarenki, Renaty Przemyk, T.Love, Stchurskiego, Sumptuastic, Reni Jusis, Blogu 27, Akurat, czy Leszczy. Fundusze na DHD zbierane będą też poprzez sprzedaż biletów na tę imprezę oraz prowadzenie tzw. kawiarenki ze słodkościami.

Oprócz tego wydarzenia młodzież ma w swoich planach zbiórkę pieniędzy na opolskie hospicjum w jednym z amerykańskich liceów w USA. Nawiązali oni już kontakt z jedną z tamtejszych nauczycielek i są w trakcie załatwiania kwesty w Stanach Zjednoczonych – co z tego wyniknie przekonamy się niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za prezentację tej wspaniałej inicjatywy gimnazjalistów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pus za artkuł i brawa dla gimazjalistów za naprawdę ciekawą inicjatywę! (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.