Facebook Google+ Twitter

Zdzieszowice. Zniszczono 50 grobów

W podopolskich Zdzieszowicach w nocy z soboty na niedzielę zniszczono około 50 grobów. Mieszkańcy miasta są w szoku.

Cmentarz w Zdzieszowicach przed zniszczeniem. / Fot. www.ministranci.zdzieszowice.bizZdzieszowice to kilkunastotysięczne miasto leżące w województwie opolskim. Nie należy ono do najbezpieczniejszych, jednakże to, co wydarzyło się ostatniej nocy, zszokowało wszystkich.

W nocy z 27 na 28 lutego grupa ludzi wtargnęła na teren cmentarza i zdewastowała około 50 grobów. Połamane krzyże, potłuczone tablice nagrobne, porozbijane znicze - wandale doszczętnie zniszczyli dwie alejki cmentarne.

Policja zapewnia, że zrobi wszystko by złapać przestępców. Co im grozi? Maksymalnie dwa lata więzienia, a jeśli okaże się, iż sprawca to osoba małoletnia - w najgorszym wypadku trafi ona do poprawczaka. Dodatkowo będą musieli zapłacić odszkodowania za zniszczenia.

- Ten wybryk powinien zostać bardzo srodze ukarany. Dziwi mnie to, że takie rzeczy dzieją się w kraju o którym się mówi, że jest cywilizowany - tak całą sprawę skomentował Kamil Hryczyński - licealista, lektor w zdzieszowickim kościele. Gdy podczas niedzielnej mszy usłyszał o tym, co się wydarzyło na cmentarzu, był w ogromnym szoku i pojechał sprawdzić, czy nie zbeszczeszczono grobu kogoś z jego bliskich. Na szczęście wandale nie uszkodzili nagrobków jego znajomych czy rodziny.

Policja wyklucza działanie satanistów, po wstępnych oględzinach funkcjonariusze stwierdzili, że sprawcami są najprawdopodobniej chuligani działający bez użycia żadnych narzędzi. Dlaczego to zrobili? Na to pytanie próbują odpowiedzieć sobie mieszkańcy Zdzieszowic. "Włamania do sklepu czy banku jeszcze można zrozumieć, ale co ludzie mają z niszczenia grobów." - Mówi pan Józef, który do tej pory nie potrafi uwierzyć w to, co się stało w jego mieście.

Miejmy nadzieję, że sprawa ta doczeka się jak najszybszego rozwiązania, a podobny czyn nigdy się już nie powtórzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja wam powiem co ich do tego zmusiło.....Bieda,zawiść zamiast miłości...To,ze ci co maja zamiast się podzielić z biednymi,tymi,którzy jeszcze żyją.Stawiają sobie pomniki,niejednokrotnie więcej warte aniżeli roczne a może nawet kilkuletnie utrzymanie dziecka,które cierpi z głodu....Nie znam dokładnie sprawy....ale jestem pewien,ze to były jeszcze dzieci...to na nich,my dorośli kładziemy cały ciężar odpowiedzialności...nie dając nic w zamian,oczekując cudów...wiec te dzieci "cudów" dokonują...A ja ich kocham bo grzech nie jest mi obcy i wiem,ze to ja sam,sobą(teraz kiedy jeszcze żyje i oni żyją) muszę dać dobry przykład do naśladowania...Pamięć zostanie w sercu a nie na kamieniu.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ręce im pousychają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję,że drani szybko znajdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Źle się dzieje. Morderstwa,gwałty, kradzieże, to już normalka. Gdzie jest prawo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.