Facebook Google+ Twitter

Zdzisław Jasiewicz z tarnowskiego WOPR odznaczony!

Zdzisław Maciej Jasiewicz z Tarnowa jest jednym z najstarszych ratowników tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Właśnie został wyróżniony!

Zdzisław Maciej Jasiewicz, tarnowski ratownik wodny z medalem "Powódź 2010", który otrzymał niedawno za uczestnictwo w walce z żywiołem w Małopolsce. / Fot. Józef KomarewiczZdzisław Maciej Jasiewicz z Tarnowa jest jednym z najstarszych ratowników tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, kierowanego przez Jerzego Kacera.

Karierę rozpoczął w 1969 r., kiedy to w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Krakowie zdał egzamin. Od tego czasu był ratownikiem na starym, tarnowskim basenie przy obecnie ul. Piłsudskiego. Dzisiaj należy do najstarszego koła tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - "Delfin". W porze letniej uczestniczy wspólnie z policją w patrolach wodnych na rzece Dunajec (na odcinku Mościce - ul.Krakowska) i innych akwenach wodnych w powiecie tarnowskim. Jest również członkiem tarnowskiej grupy kryzysowej, gdzie zajmuje się logistyką i honorowym członkiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czasie wakacji Zdzisław Jasiewicz wspólnie z policją współorganizuje w Parku Miejskim w Tarnowie cykl szkoleń pod nazwą "Bezpieczne wakacje".

Podczas uroczystości jubileuszowej 50-lecia tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Zdzisław Jasiewicz został wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz medalem "Powódź 2010" za uczestnictwo w walce z żywiołem dwa lata temu w Małopolsce.

W swojej działalności kieruje się tak jak wszyscy ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mottem Konfucjusza: "Większy jest ten kto życie ludzkie uratował, niż ten co miasto zdobył."Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.