Facebook Google+ Twitter

Zdzisław Kręcina ma zostać zdymisjonowany

Portal interia.pl dowiedział się nieoficjalnie, iż na najbliższym posiedzeniu zarządu PZPN, które ma zostać zwołane na środę 30 listopada, padnie wniosek o odwołanie z funkcji sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny.

 / Fot. Sławek/CC-BY-2.0G/wikimediaNie cichnie echo ujawnionych na walnym zgromadzeniu związku taśm z nagraniami, wskazujacymi na korupcję w PZPN. Nagrania dokonane przez Grzegorza Kulikowskiego i ujawnione przez Kazimierza Grenia, obnażyły mechanizmy funkcjonujące w PZPN. Mimo to, na ostatnim walnym zgromadzeniu, które odbyło się w miniony piątek, nie doszło do żadnej rewolucji, a większość członków zarządu, z Grzegorzem Lato włącznie, otrzymało absolutorium.

Członek zarządu PZPN z Poznania Jacek Masiota w sobotę wysłał do Grzegorza Lato wniosek o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia zarządu. Prezes Lato ma dziś ogłosić decyzję o jego zwołaniu na 30 listopada i jak informuje portal interia.pl ma na nim paść wniosek o odwołanie Zdzisława Kręciny. Grzegorz Lato najwidoczniej doszedł do wniosku, iż nie można dalej przechodzić obojętnie wobec medialnej burzy po ujawnieniu nagrań.

Mecenas Jacek Masiota na posiedzeniu zarządu ma się też domagać zwołania nadzwyczajnego wyborczego walnego zgromadzenia, gdyż jak powiedział w interia.pl: "Wizerunek związku legł w gruzach. I myślę, że do większości członków zarządu to dotarło".

Zdzisław Kręcina to szara eminencja PZPN. Pracuje w nim od 1983 r., a od 1999 r. pełni funkcję sekretarza generalnego. Kręcinie nie straszni byli nawet kuratorzy, wysyłani do związku przez kolejnych ministrów sportu. Wydaje się jednak, iż tej burzy Krecina nie przetrwa.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kibic
  • kibic
  • 28.11.2011 15:52

A lato to co ,jego nie trzeba odwolac ,prokurator od razu go zamknac powinien,

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolo
  • lolo
  • 28.11.2011 15:23

Kręcina ? No Nie Ten prostak i wielu innych powinni być wyrzuceni , oraz podciągnięci do odpowiedzialnosc , Panstwo szuka kasy , wylicza dzieciom jak się mają ubrac , dzieći w sklepach żebrzą ( przetrwać zime )a te ochleje siorbią w publicznych miejscach ,np. w samolocie , ignorują polskie prawo . WSTYD

Komentarz został ukrytyrozwiń
2013
  • 2013
  • 28.11.2011 15:22

takie nieroby jak -cki, -ski doprowadziły do rozbiorów Polski, do uwikłania się w wojny, inne historyczne zawieruchy, itp. Najnowsza historia jest pisana przez takie nazwiska jak Wałęsa, Geremek, Balcerowicz, Tusk...

Komentarz został ukrytyrozwiń
R. Sokołowski
  • R. Sokołowski
  • 28.11.2011 15:06

Państwo zwróćcie uwagę na nazwiska przewijające się PZPN. Jakże szlacheckie są w swoim brzmieniu! Kręcina, Lato, Smuda, Masiota. Jak wy możecie o cokolwiek oskarżać tak szlacheckie rodowody. Przecież szlachectwo zobowiązuje! Czy nie jest wam wstyd? No!, co innego gdyby to był Orłowski, Jakubowski, Borowiecki, Lubawski lub inny ...ski lub ...cki, wówczas można by się spodziewać różnych historii po takich nazwiskach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.